تغییر در معاونت میراث فرهنگی

تغییر در معاونت میراث فرهنگی

فقط سفر: علی دارابی ـ قائم مقام ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ مدیران دو اداره‌ی ثبت آثار و موزه ها را تغییر داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا بر طبق اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی دارابی ـ قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون میراث فرهنگی کشور ـ طی حکمی علیرضا ایزدی را به عنوان مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی منصوب نمود.
او تا قبل از این مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان بود که هفته گذشته با واگذاری این مسئولیت به معاون گردشگری خود راهی ساختمان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تهران شد.
ایزدی دانش آموخته دکترای مدیریت گردشگریست و قبل از این، ریاست حوزه وزارتی و امور بین الملل و سرپرستی اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را به عهده داشته و فرماندار شهرستان های سنقر و کلیایی و کنگاور، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی میراث هگمتانه و مدرس دروس در رابطه با گردشگری در دانشگاه های مختلف بوده است.
روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی نیز با اشاره به دیگر سوابق ایزدی، او را مشاور وزیر خوانده که قبل از این مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استانهای کهگیلویه و بویراحمد، همدان، خوزستان و مرکزی را به عهده داشته است.
قبل از ایزدی، مصطفی پورعلی این مسئولیت را بر عهده داشت.
در حکم دیگری از طرف دارابی، هادی میرزایی نیز به سرپرستی اداره کل موزه ها منصوب شده است. تحصیلات میرزایی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه است. او از سال ۱۳۹۸ وارد صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی شد و تا مرداد ۱۴۰۱ این مسئولیت را به عهده داشت.
در کارنامه میرزایی معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۹ و منطقه ۲۱ تهران، عضو کمیته اجتماعی کمیسیون تدوین سند چشم انداز در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاور معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و دبیر مجمع فرهیختگان شاهد و ایثارگر دیده می شود.
روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره ی سوابق میرزایی اعلام نموده که وی در کمیته تشخیص نفایس ملی و تعیین کاربری هم شأن اثر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عضویت داشته و نماینده این وزارتخانه در قیمت گذاری و ارزش گذاری بناهای تاریخی است.
قبل تر از میرزایی، مرتضی ادیب زاده با تحصیلات دیرینه شناسی این مسئولیت را بر عهده داشت.
منبع:

1402/06/06
10:06:00
5.0 / 5
283
تگهای خبر: ثبت , شهر , صنایع دستی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری