خیز کره جنوبی برای کسب میزبانی اکسپو جهانی

خیز کره جنوبی برای کسب میزبانی اکسپو جهانی

به گزارش فقط سفر، کره جنوبی که سال ۲۰۱۲ میزبانی مدل کوچکتر اکسپوهای بین المللی، یعنی نوع تخصصی آنرا تجربه کرد، سخت در تلاش است که میزبانی مدل بزرگتر آن، یعنی اکسپو جامع جهانی را برای سال ۲۰۳۰ به دست آورد. آنها دوست ندارند از ژاپنی عقب بمانند که میزبان دوره پیش از آن، یعنی اکسپو ۲۰۲۵ است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، کره ای ها که برای رسیدن به این مهم، یعنی دست یابی به میزبانی شهر بوسان برای اکسپوی جامع جهانی، عربستان را مهم ترین رقیب خود می بینند، از ماه ها پیش برنامه های تبلیغی خویش را شروع کرده اند. ازجمله، در نوامبر سال گذشته، با دعوت از گروهی از خبرنگاران کشورهای آسیایی، یک مجمع بین المللی برگزار کردند. در آن برنامه، خبرنگاران خارجی از منطقه بندر شمالی که پیشبینی شده است اکسپو ۲۰۳۰ بوسان در آن برگزار شود، بازدید کردند و از راه رسانه های محلی خود، شهر بوسان را بعنوان پتانسیلی بین المللی معرفی کردند.
البته شهر بوسان در جنوب غربی کشور کره جنوبی، پیشتر با جشنواره فیلم سالیانه اش و هم برخی رویدادهای ورزشی، به جهانیان شناسانده شده است.
حال کره ای ها در راه کسب میزبانی این شهر برای رویداد جهانی نمایشگاه اکسپو، که هر پنج سال در یک نقطه از جهان برگزار می شود، کشور عربستان سعودی را باید از پیش رو برداند. سعودی ها در چند سال قبل برای کسب وجهه جهانی و جذب توریستهای خارجی تلاش وافری به کار گرفته اند؛ که داوطلب شدن برای میزبانی ابررویداد جهانی (اکسپو) در همین راستا می تواند قرار گیرد.
البته دو کشور دیگر در این رقابت، «روسیه» و «اوکراین» هستند که با عنایت به در گرفتن جنگ بین آنها، هر کدام از منظری، برای به دست آوردن میزبانی اکسپوی هفت سال بعد، شانس چندانی ندارند.
سایت در نظر گرفته شده برای اکسپو ۲۰۳۰ بوسان

1402/03/08
14:10:52
5.0 / 5
240
تگهای خبر: توریست , سایت , شهر , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری