گردشگری تایلند بی خیال کرونا شد

گردشگری تایلند بی خیال کرونا شد

فقط سفر: خراسان رضوی تایلند در سال 2022 باتوجه به بهبود این کشور از بیماری همه گیر، پذیرای 11.2 میلیون توریست خارجی بود که بالاترین تعداد از زمان شیوع کووید است.


به نقل از بلومبرگ، رقم اعلام شده بالاتر از پیش بینی دولت برای ۱۰ میلیون بازدیدکننده خارجی است که با افزایش تعداد بازدیدکنندگان در نیمه دوم سال افزایش یافتند.
برمبنای داده های وزارت گردشگری تایلند، این تنها یک چهارم از ۴۰ میلیون ورود بین المللی ثبت شده در سال ۲۰۱۹ و زمانی است که درآمد حاصل از گردشگری خارجی ۱.۹ تریلیون بات (۷۶.۴۵ میلیارد دلار سنگاپور) شد.
هدف دولت برای جذب ۲۵ میلیون توریست خارج از کشور در سال ۲۰۲۳ حالا که چین سیاست کووید صفر خودرا کنار گذاشته و مرزهای خودرا باز کرده است، شتاب بیشتری به خود می گیرد.
آنوتین چارنویراکول، وزیر بهداشت تایلند انتظار دارد امسال ۷ تا ۱۰ میلیون مسافر چینی بوسیله هوایی وارد این کشور شوند.
برمبنای داده های رسمی، بازدیدکنندگان مالزیایی با ۱.۹۵ میلیون نفر در سال قبل رتبه اول را در میان گردشگران بین المللی داشتند و بعد از آن گردشگران از هند با ۹۹۷ هزار و ۹۱۳ نفر و ۶۱۴ هزار و ۶۲۷ نفر از سنگاپور قرار گرفتند. تعداد گردشگران چینی تنها ۲۷۳ هزار و ۵۶۷ نفر بود که بسیار کمتر از ۱۱ میلیون ورودی ثبت شده در سال ۲۰۱۹ است.
دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرق آسیا در سال ۲۰۲۱ حدودا ۴۲۸ هزار مهاجر خارجی را جذب کرد.
طبق داده های دولت، صنعت گردشگری حدود ۱۸ درصد از تولید ناخالص داخلی را پیش از همه گیری به وجود آورده بود.1401/11/05
12:24:15
5.0 / 5
171
تگهای خبر: بیمار , بیماری , توریست , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری