یك مسئول:

جلوی تخریب قلعه فلک الافلاک گرفته شد

جلوی تخریب قلعه فلک الافلاک گرفته شد

به گزارش فقط سفر، لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار داشت: قلعه فلک الافلاک شاهکار معماری استان طی سالیان اخیر گرفتار لطمه هایی شده که خوشبختانه جلوی تخریب آن گرفته شد.


عطا حسن پور اضافه کرد: قلعه فلک الافلاک خرم آباد بارزترین بنای تاریخی این شهر و استان به حساب می آید که به شکلی هویت و شناسنامه مردم لرستان بوده و بعنوان یک مجموعه فرهنگی، تاریخی متشکل از دژ شاپورخواست، باغ گلستان، موزه، گنجینه اشیاء تاریخی و موزه مردم شناسی برای هر بازدیدکننده مملو از جذابیت است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار داشت: این شاهکار معماری لرستان طی سالیان اخیر گرفتار صدمه هایی شده که خوشبختانه جلوی تخریب آن گرفته شد و مرمت این اثر پرارزش توسط تیم پایش مستقر در مجموعه متشکل از اعضایی باتجربه و متخصص و دارای یک مشاور در حال انجام است.
وی ادامه داد: این طرح همواره از جانب وزارت خانه رصد و بررسی می شود تا علاوه بر مرمت شاهد استقامت بخشی این مجموعه تاریخی ـ فرهنگی باشیم.
حسن پور بیان نمود: به منظور استقامت بیشتر این بنا باید موزه از درون این قلعه بیرون برود چون که خود قلعه فلک الافلاک یک موزه شگرف از معماری منحصر به فرد است.
این مسئول اظهار داشت: البته تعدد کاربری ها امکان دارد به آن صدمه بزند که در این خصوص با حذف سرویسهای بهداشتی و رطوبت گیری درصدد محافظت بیشتری از این قلعه تاریخی هستیم.
منبع:

1401/08/11
10:19:53
5.0 / 5
378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری