معاون اداره كل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

مشکلی برای اسکان زائرین دهه پایانی صفر نداشتیم

مشکلی برای اسکان زائرین دهه پایانی صفر نداشتیم

به گزارش فقط سفر، خراسان رضوی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از وضعیت مطلوب اسکان در مشهد اطلاع داد.یوسف بیدخوری در گفتگو با ایسنا در مورد وضعیت اسکان در مشهد اظهار نمود: بخشی از مدارس که خانواده ها و کاروان ها در آن اقامت دارند تکمیل شده است، اما در قسمت بوستان های زائرپذیر، سالن های ورزشی و مدارس ظرفیت خالی وجود دارد، اما سایر ظرفیت ها تکمیل شده است.

وی افزود: اماکن اقامتی موقت و اضطراری در نقاط مختلف شهر و در مسیرهای ورودی زائرین به شهر پیشبینی شده است، زائرین در صورت احتیاج به اسکان، با شماره تلفن ۳۷۰۴۵ - ۰۵۱ قرارگاه خدمات رسانی به زائرین در دهه آخر صفر تماس بگیرند. این شماره تلفن به صورت شبانه روزی پاسخگوی زائرین است و علاوه بر راهنمایی برای اسکان به شکایت های زائرین هم رسیدگی می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در مجموع با عنایت به ظرفیت های اعلام شده در بخش ادارات بعضی از زائرین در این اماکن اسکان یافته اند. در نهایت هیچ مشکلی بابت این که زائری برای اسکان بلاتکلیف باشد نداریم.

وی افزود: به نظر می آید مبحث اسکان زائرین دهه پایانی صفر را بدون مشکل پشت سر گذاشتیم. امیدوارم در سایر قسمت ها معضل و مشکل دیگری وجود نداشته باشد.

بیدخوری اظهار داشت: شب گذشته زائرین پیاده که محل اسکان نداشتند در بدو ورود به مشهد به سالن های شهرداری هدایت می شدند که سالن های شهرداری هم تکمیل نشد.

وی افزود: با عنایت به این که ظرفیت واحدهای رسمی درحال تکمیل شدن است از ظرفیت مراکز اسکان اضطراری شامل مدارس، بوستان های زائرپذیر و سالن ها، موکب ها و فضاهای تجهیز شده استفاده می شود.

منبع:

1401/07/05
14:47:03
5.0 / 5
38
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری