پروفسور جعفری:

گردشگری به استراتژی ملی نیاز دارد

گردشگری به استراتژی ملی نیاز دارد

فقط سفر: پروفسور جعفری اظهار داشت: گردشگری در ایران به استراتژی ملی نیاز دارد و کشور می تواند از گردشگری در وضعیت استانداردتر استفاده نماید.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بنیان گذار مجله علمی Annals of Tourism Research درباره اثر «سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری» اظهار داشت: این رویداد علمی علاوه بر اینکه موجب پیشرفت و سرعت عمل بخش های در رابطه با صنعت گردشگری می شود، به اتحاد میان تمامی ذینفعان می انجامد.
پروفسور جعفر جعفری همچون پیشگامان گردشگریست که در سال ۲۰۰۵ از طرف سازمان جهانی گردشگری به پاس یک عمر فعالیت ارزشمند، جایزه اولیس (Ulysses) را دریافت کرد. او بنیان گذار و سردبیر مجلات علمی همچون Annals of Tourism Research و مؤلف چندین کتاب و موسس مؤسسات پژوهشی و شبکه سازی است و سهم به سزایی در آموزش دانشجویان و گسترش و پیوند علم و عمل گردشگری دارد. جعفری در حال حاضر استاد رشته میهمان نوازی و گردشگری در دانشگاه ویسکانسین استوت در آمریکاست و به عضویت وابسته دانشکده گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ نیز درآمده است.
او درباره اهمیت برگزاری «سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران» اظهار داشت: برای برنامه ریزی از قبل باید تاریخ گردشگری و ریشه های آن در ایران را درک کرد. برگزاری چنین سمپوزیومی که قبل از آن کارگاه هایی هم در جنبه های مختلف آن برگزار شده است، دید یکپارچه ای از وضعیت صنعت گردشگری ایران می دهد و مسؤولان دراین زمینه می توانند به منبع قابل اعتمادی که بیرون آمده از تحقیقات و بنیان های علمی است دست یابند.
این نظریه پرداز گردشگری در پاسخ به این پرسش که آیا می توان در آینده ای نه چندان دور با بهره بردن از چنین رویدادهایی برنامه ریزی توسعه ای در این صنعت داشت؟ اظهار داشت: آن فرآیندی که باید اتفاق بیافتد این است که بخش های دولتی و خصوصی در گردشگری باید دیدگاه و رسالت مشترکی داشته باشند، همچون اینکه گردشگری چیست و چگونه و در کجا می توان آنرا توسعه داد. برگزاری این رویداد علاوه بر اینکه موجب پیشرفت و سرعت عمل بخش های در رابطه با صنعت گردشگری می شود، به اتحاد میان تمام ذینفعان می انجامد. امروزه ما نیازمند یک استراتژی ملی هستیم. باتوجه به اهمیت مزایای اجتماعی و اقتصادی گردشگری، می توانیم در امتداد بهره گیری بیشتر کشور از این صنعت در وضعیت استانداردتر استفاده نمائیم.
جعفری بیان کرد: توسعه این صنعت در کشورهای پیشرو باعث شده ارتباطات وسیع تری با جهان پیدا کنند. در حقیقت گردشگری می تواند پل ارتباطی مناسبی برای دولت ها در دهکده جهانی قرن ۲۱ باشد.
«سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران» که سه پیش سمپوزیوم را پشت سر گذاشته، مقرر است ۲۷ و ۲۸ مهرماه اجرا شود.
منبع:

1400/07/22
12:42:35
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری