مرزهای نروژ به روی مسافران باز می شود

مرزهای نروژ به روی مسافران باز می شود

به گزارش فقط سفر دولت نروژ از برنامه ای چندمرحله ای برای بازکردن مرزهای این کشور به روی مسافران خارجی رونمایی نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، دولت نروژ با بیان آخر مقررات ملی در رابطه با کرونا از برنامه ای چندمرحله ای برای بازگشایی مرزهای این کشور اطلاع داد. بر طبق این برنامه، مرزهای نروژ طی چند مرحله و با بازگشایی به روی ساکنان تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر به روی مسافران باز خواهد شد.
با لغو مقررات کرونایی همچون محدودیت برای حضور در مکان های عمومی یا محدودیت ساعتهای حضور در رستوران ها از بیست و پنجم سپتامبر در نروژ، دولت این کشور روند بازگشایی مرزهای این کشور را هم آغاز می کند.
بر مبنای تصمیم جدید دولت، بعضی از محدودیت های ورود به این کشور تغییر می کند. بدین سان ضرورت استفاده از هتل های قرنطینه ای لغو می شود، این یعنی همچنان ضرورت سپری کردن دوران قرنطینه پابرجا است اما این دوران را میتوان در یک منزل شخصی گذراند. با این وجود استفاده از هتل ها در دوران قرنطینه هم امکان پذیر است.
همینطور بعضی از مرزهای بسته این کشور بازگشایی خواهند شد. از بیست و پنجم سپتامبر، نروژ به ساکنان تمامی کشورهای اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا / شنگن، اجازه ورود به کشور را خواهد داد. ساکنان کشورهای «بنفش» هم می توانند همچون ساکنان بریتانیا و سوئیس وارد این کشور شوند.
کشورهای «بنفش» به کشورهایی گفته می شود که در خارج از اروپا واقع شده اند اما از نظر نروژ جزو کشورهای امن از نظر مبتلا شدن به کرونا محسوب می شوند. هم اکنون، نیوزیلند، عربستان، سنگاپور و تایوان کشورهای «بنفش» به شمار می روند.
دوران قرنطینه برای مسافرانی که از کشورهای قرمز سفر می کنند همچنان پابرجا است مگر اینکه مسافران گواهی دیجیتالی اتحادیه اروپا برای کروناویروس را ارائه نمایند.1400/07/03
17:59:48
5.0 / 5
182
تگهای خبر: سفر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری