اختصاص کدپستی ۱۰ رقمی به تمامی اماکن روستایی

اختصاص کدپستی ۱۰ رقمی به تمامی اماکن روستایی

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین این سازمان و شرکت ملی پست در امتداد اجرای قانون الزام اختصاص شماره ملی و کدپستی برای کلیه اتباع ایرانی و بمنظور پیشبرد اهداف طرفین جهت ارتقاء رفاه اجتماعی در روستاهای کشور و جایگاه قانونی دهیاری ها بعنوان مدیریت محلی در روستاها آگاهی داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علی قربانی در این زمینه اظهار نمود: موضوع این تفاهم نامه به هنگام سازی اطلاعات اماکن و تهیه بانک اطلاعات اماکن روستایی و نصب پلاک مشترک ساختمان و کدپستی ۱۰ رقمی و ارائه خدمات نیابتی منتخب از جانب پست می باشد.
وی تعهدات سازمان شهرداری ها و دهیاری ها را استفاده از ظرفیت های دهیاری های کشور در امر نام گذاری معابر و نصب پلاک های مشترک اماکن روستایی و کد پستی ۱۰ رقمی و اعلام تغییرات حادث شده در اماکن واقع در محدوده روستاها بوسیله دهیاری ها به پست بمنظور بهنگام سازی اطلاعات اماکن روستایی برشمرد.
وی تعهدات شرکت ملی پست را برقراری ارتباط برخط با پایگاه اطلاعات مکان محور پست و ارائه خدمات پستی و سرویس هایGNAF به دهیاری ها و ارائه خدمات به متقاضیان روستایی در سراسر کشور همچون گرفتن استعلام صدور پروانه ساختمانی در واحدهای پستی روستایی با بهره گیری از شبکه و زیرساخت های پست، ذکر نمود.
قربانی تعهدات مشترک در اجرای این تفاهم نامه را استفاده از ظرفیت های طرفین از قبیل زیرساخت های فیزیکی، الکترونیکی، بانکهای اطلاعاتی و سایر موارد بمنظور توسعه خدمات قابل ارائه به روستاییان با توافق طرفین اعلام نمود و افزود: در اجرای این تفاهم نامه تهیه و نصب پلاک های مشترک ساختمان و کدپستی ۱۰ رقمی اماکن روستایی بوسیله دهیاری ها و با بهره بردن از منابع محلی دهیاری ها تامین می شود.
قربانی افزود: ورود اطلاعات و تخصیص کدپستی ۱۰ رقمی به اماکن روستایی و ارائه این اطلاعات در قالب دفترچه های لیست برداری به دهیاری و نظارت بر پلاک کوبی، در صورت نصب پلاک مشترک، با هماهنگی ستاد اجرائی شهرستان و آموزش مأموران ناظر بر عهده پست می باشد.
وی ادامه داد: هزینه خدمات پستی منتخب نیابتی برمبنای شیوه نامه ای که بعد از ابلاغ تفاهم نامه توسط طرفین در قالب ضوابط و مقررات و تعرفه های مصوب و قانونی پست، تنظیم خواهد شد، تعیین می گردد.
بر طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، وی افزود: بمنظور هماهنگی کلی، نظارت بر فعالیت ها و تسهیل در اجرای مفاد تفاهم نامه، ستادهایی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی تشکیل می شود.
قربانی یاداور شد باتوجه به انقضای اعتبار تفاهم نامه پیشین بین دوطرف، تفاهم نامه جدید تنظیم و به امضای مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و رمضانعلی سبحانی فر رئیس شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران رسید.1400/06/17
23:35:13
5.0 / 5
587
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری