استان تهران خنک می شود

استان تهران خنک می شود

به گزارش فقط سفر کاهش نسبی دمای استان تهران پیشبینی و از کیفیت هوای برخی نقاط پایتخت امروز (۱۵شهریورماه)کاسته می شود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا طی چهار روز آینده آسمان استان تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد پیشبینی می شود. امروز (۱۵ شهریورماه) و چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) بخصوص در بخش های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک مورد انتظار است. چهارشنبه و پنجشنبه (۱۷ و ۱۸ شهریورماه) در ارتفاعات افزایش ابر و در ارتفاعات شرقی احتمال بارش پراکنده پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از امشب (۱۵ شهریورماه) با شمالی شدن جریانات روند کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان داده است که در بامداد امروز(۱۵ شهریورماه) با آغاز ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با احتمال گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد و با عنایت به تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بعضی نواحی دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه هم زمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

صبح فردا (۱۶ شهریورماه) آغاز تردد خودرو ها و کاهش تندی باد سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها در مناطق پرتردد خواهد شد و انتظار می رود کیفیت هوا در این نواحی در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز تا حدودی شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود علاوه بر این با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق کاهش پیدا خواهد نمود.

کاهش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت سه شنبه (۱۶ شهریورماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق ازاین رو برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت پیشبینی می شود.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/15
11:08:00
5.0 / 5
95
تگهای خبر: پایتخت , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری