در خانه موزه گردی كنیم،

آکادمی فلورانس میزبان ارزشمندترین آثار نقاشی و مجسمه سازی دوران رنسانس

آکادمی فلورانس میزبان ارزشمندترین آثار نقاشی و مجسمه سازی دوران رنسانس

به گزارش فقط سفر خراسان رضوی موزه ها همواره نمایان گر میراث ملت ها در طول تاریخ بوده و فرهنگ، تاریخ و هنر را برای نسل بعد بازگو می کنند. موزه ها همینطور حافظ تاریخ نسل گذشته و فرهنگ ملل و اقوام هستند و تجربه سیر در تاریخ را برای علاقه مندان به ارمغان می آورند.فلورانس یکی از شهرهای تاریخی ایتالیا به حساب می آید که تماشای آثار آن سبب آشنایی با جنبش هنری رنسانس می شود. این شهر دارای اماکن گردشگری و دیدنی فراوانی است که گردشگران زیادی را مجذوب خود می کند. آکادمی این شهر هم همچون اماکنی است که مجسمه ها و آثار نقاشی بسیار ارزشمندی را در خود جای داده است.

گالری آکادمیا یک موزه هنری مهم در فلورانس ایتالیا است که مجسمه داوود میکل آنژ در آن نگهداری می شود. علاوه بر این، آثار دیگری از این هنرمند، مجموعه ای از نقاشی های رنسانسی و یکی از عالی ترین مجموعه های نقاشی با زمینه طلایی هم در این موزه به معرض نمایش گذاشته شده است. این موزه در همسایگی آکادمی هنرهای تجسمی فلورانس واقع شده و محل نگهداری بیشترین تعداد از مجسمه های میکل آنژ در جهان به حساب می آید.

آکادمیا گالری دومین موزه ایتالیا به حساب می آید که در قرن هجدهم به جهت ایجاد فضایی آموزشی برای دانشجویان آکادمی هنرهای تجسمی در همسایگی آن تاسیس و ساخت ساختمان این موزه در سال ۱۷۸۴ و به سفارش دوک بزرگ «پیتر لئوپولد» انجام شد.این گالری در ساختمان های قدیمی بیمارستان متیوی مقدس و صومعه نیکولوی مقدس کافاجو قرار گرفته که آثار هنری کهن بعنوان مدل آموزشی برای دانشجویان آکادمی هنرهای تجسمی در تالارهای این موزه به معرض نمایش گذاشته می شد و به همین علت نقاشی هایی از صومعه هایی که توسط دوک بزرگ لورن در انتها قرن هجده و یا توسط ناپلئون در سال ۱۸۱۰ سرکوب شده بودند، به سرعت در این گالری قرار گرفتند.

مجسمه داوود میکل آنژ در سال ۱۸۷۳ برای نگهداری به آکادمیا گالری منتقل شد. هدف اصلی از ساخت و ایجاد این موزه، ایجاد گالری و فضایی وقف آثار میکل آنژ و در جهت بزرگ داشت چهارمین قرن تولد این هنرمند بوده است. بدین سان معماری فضایی مخصوص مجسمه داوود میکل آنژ توسط «امیلیو دفابریس» و با طراحی پنجره سقفی انجام شد که در سال ۱۸۸۲ به بهره برداری رسید.

این گالری در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ مجدد سازمان دهی شد و نقاشی های زیادی مانند مجسمه متیو مقدس و چهار مجسمه برده به آثار آن افزوده شد.تالار «کلوسوس» با اتاق هایی به سبک بیزانسی در دهه ۱۹۵۰ بازگشایی شد که ۱۳۰۰ پنل نقاشی را در بر می گیرد. همینطور در دهه ۱۹۸۰ مجموعه ای از مجسمه ها که بعنوان نگهبان زنان در بیمارستان متیو مقدس مورد استفاده قرار می گرفته اند، به اتاق قرن نوزده این گالری افزوده شد. این مجسمه ها، مجموعه ای از مدلهای قالب گیری شده گچی لورنزو بارتولینی هستند.اولین تالار آکادمیا گالری، تالار کلوسوس است که امروزه میزبان مدل گچی مجسمه خیره کننده مرمری «جامْبولونیا» است. این مجسمه در مجموعه ای پرارزش از آثار هنری در زمینه نقاشی های مذهبی از هنرمندانی چون «پائولو اوچِلو»، «پِروجینو»، «فیلیپینو لیپی»، «دومنیکو گیرلانْدایو» و «بوتیچِلی» از قرن ۱۵تا اوایل قرن ۱۶ قرار دارد.دومین تالار این موزه تالار «زندانیان» نام دارد که شامل آثاری از میکل آنژ است. محل قرارگیری مجسمه داوود میکل آنژ، سومین تالار این گالری به حساب می آید. محل سکوی این مجسمه از یک قسمت مرکزی برای قرارگیری آن و ۲ جناح جانبی تشکیل شده است که در اطراف آن قاب های زیبایی از آثار هنرمندانی مانند «برونتزینو»، «چِکینو سالْویاتی» و «آلوری» نمایش داده می شود.

منابع:

www.accademia.org

www.visitflorence.com

منبع:

1400/06/08
21:16:29
5.0 / 5
208
تگهای خبر: آموزش , شهر , فضا , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری