یك عضو شورای شهر تهران:

در رویداد تهران 1400 چه اتفاقی قرار بود در پایتخت بیفتد؟

در رویداد تهران 1400 چه اتفاقی قرار بود در پایتخت بیفتد؟

به گزارش فقط سفر یک عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: متوجه نشدیم رویداد تهران ۱۴۰۰ چه بود و با این همه هزینه چه اتفاقی قرار بود در تهران بیفتد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، ناصر امانی بعد از استماع گزارش عملکرد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری در پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: توقع داشتیم گزارش حوزه اجتماعی و فرهنگی راهبردی باشد، اما یک گزارش کار روزانه از سازمان های زیر مجموعه عرضه شد نه گزارش عملکرد. در سال ۹۷ در مقاله ای گفتید تهران را پس گرفتیم، کاش کتاب طرح تحول در اختیار ما قرار می گرفت. تا بدانیم منظورتان چه بود.
وی ادامه داد: شما در این کتاب گفتید، پارادایم حوزه فرهنگ را از دید امنیتی به دید اجتماع محور تغییر دادیم. این حرف بزرگی است. کاش مصادیق بارز این تغییر پارادایم را توضیح می دادید. یعنی می گویید در ۱۲ سال قبل دید امنیتی حاکم بوده و آنرا به اجتماع محور تبدیل کردید. گفته بودید گفتمان جدیدی در شهر حاکم کردیم که ۴ خصوصیت دارد و به افزایش عدالت توزیعی اشاره و به افتتاح مجتمع فرهنگی طغرل در شهرری اشاره کردید. در حالیکه این مجتمع در مردادماه ۹۶ در زمان مدیریت قبلی تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت آن وقت شما می گوئید، برای ایجاد گفتمان جدید، برج طغرل را افتتاح کردیم؟
امانی افزود: به طرح هایی اشاره کردید که همه مصوبه دوره قبل است. اگر منظورتان از تمرکز بر طرح های شادستان، مناسب سازی شهر، تقویت مراکز فرهنگی و ایجاد عدالت توزیعی است بگویید چه تغییرات زیرساختی در جنوب شهر تهران دادید؟ در بعد کالبدی شهر چه توسعه ای داشته اید؟ در منطقه ۱۹ شاهدیم که ۱۳۰ درصد عوارض برای مردم این منطقه محروم افزایش پیدا کرده است. این عدالت اجتماعی است؟ این عوارض را به نفع مردم محروم مناطق جنوبی افزایش دادید!
وی ضمن اشاره به رأی نیاوردن اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر تهران و ریزش سبد رأی آنها پرسید: اگر ادعا می کنید بخشی از مردم از تحولات مدیریت خوشنودند چرا رأی یک میلیون و پانصد هزار نفری شورای قبلی به ۱۷ هزار نفر کاهش یافت؟ ضعیف ترین انتخابات شورایاری ها با کمترین حد مشارکت در شورای پنجم رخ داد. آیا آنطور که ادعا کردید در این دوره صدمه های اجتماعی کاهش پیدا کرده است؟ یک شب از ساعت ۱۰ به حوالی میدان شوش بروید و ببیند صدمه ها کاهش یافته و یا زباله گردها کم شده اند؟
امانی ضمن اشاره به باطل شدن انتخابات شورایاری ها اظهار داشت: چرا در دوره قبل این رأی صادر نشد؟ چون تعامل وجود داشت و با انحلال صورت مسائل پاک می شود. ما متوجه نشدیم رویداد تهران ۱۴۰۰ چه بود و چه اتفاقی قرار بود در تهران بیفتد با این همه هزینه؟ ۵ هزار و ۵۰۰ نقطه بی دفاع شهری داریم، کدامش امن شد؟ در ساختار حوزه اجتماعی هیچ تغییری صورت نگرفت.
با این گزارش برای حوزه فرهنگ تاسف خوردم؛ از مردم تهران عذرخواهی می کنم
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مهدی اقراریان هم در پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بعد از استماع گزارش معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: با این گزارش برای حوزه فرهنگ تاسف خوردم. از مردم تهران عذرخواهی می کنم و البته از سازمان فرهنگی و هنری بابت زحمات محرم ۱۴۰۰ تشکر می کنم. همینطور درباره گزارش عملکرد دوران مهندس چمران و آقای قالیباف که بعنوان گزارش عملکرد خود عرضه کردید تشکر می کنم.
وی خطاب به معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: پیوست فرهنگی برنامه ها و سازه های تهران که اجرا شد کجاست؟ شما در دوران مسئولیتی خود یک آشفتگی بسیار جدی در فضای فرهنگی شهر ایجاد کردید که شاید به علت عدم تجربه شما در این عرصه باشد. شما هیچ تجربه ای در این عرصه نداشتید و هم اکنون مسأله ما شما نیستید، بلایی است که سبک مدیریت شما بر حوزه فرهنگ آورده است.
وی افزود: سوال مشخص من از شما این است که یک تعریف مشخص از کار جبهه ای عرضه کنید، اگر نمی دانید کار جبهه ای چیست سفارش می کنم فرمایشات رهبر انقلاب در تاریخ دوم اردیبهشت سال ۱۳۹۲ را بخوانید. اگر می دانید کار جبهه ای چیست بفرمایید که از نگاه معاون فرهنگی شهرداری کار جبهه ای چیست و در دوران مسئولیتی شما جهت استفاده از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی چه کاری انجام داید؟ عدم انسجام در این گزارش مشخص بود و این گزارش شأن اعضای شورا را مشخص نکرد.
منبع:

1400/06/01
10:18:31
5.0 / 5
192
تگهای خبر: پایتخت , شهر , شورای شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری