امام جمعه بخش مركزی یزد در دیدار با شورای شهر جدید؛

شورای شهر با اداره کل میراث فرهنگی همکاری کند

شورای شهر با اداره کل میراث فرهنگی همکاری کند

به گزارش فقط سفر یزد امام جمعه بخش مرکزی و نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد ضمن اشاره به ضرورت تدوین سند پنج ساله در مورد بافت تاریخی یزد خطاب به اعضای شورای جدید شهر یزد اظهار داشت: شورای جدید با اداره کل میراث خصوصا در مورد بهسازی مسیرهای بافت تاریخی و ساماندهی تمامی معابر همکاری کند.


آیت الله «سیدمحمد کاظم مدرسی» در نشست با اعضای شورای منتخب جدید که بامداد امروز در کاظمیه برگزار شد؛ با بیان اینکه جریان میراث فرهنگی باید با شورای جدید هم گره بخورد، اظهار نمود: مسائلی مانند کنترل موتور سیکلت ها در بافت تاریخی و تشکیل هیات امنا در آن، باید مورد توجه شورا باشد.
امام جمعه بخش مرکزی یزد از ضرورت تشکیل هیات امنا در بافت تاریخی متشکل از مردم یاد کرد و اظهار داشت: تدوین فضا و منظر شهری با توجه به دو بخش شهر یزد شامل بافت تاریخی و بخش مدرن هم باید در برنامه های شورای شهر اعمال شود.
وی به ضرورت همکاری شورای جدید با اداره کل میراث خصوصا در مورد بهسازی مسیرهای بافت تاریخی و ساماندهی تمامی معابر تصریح کرد و اظهار داشت: استفاده از مشاوران متخصص در تمامی حوزه ها همچون گردشگری باید در دستور کار شورای شهر منتخب یزد باشد.
نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد ضمن اشاره به ضرورت تدوین برنامه پنج ساله ویژه بافت تاریخی اظهار نمود: همینطور ساماندهی اتباع خارجی در بافت تاریخی و هوشمند کردن خدمات در این بافت باید مورد توجه باشد از طرفی باید برای متقاضیان آبادسازی این بافت تاریخی تسهیلاتی ویژه در نظر گرفته شود تا رونق این بافت پرارزش را از ابعاد فیزیکی و فرهنگی داشته باشیم.
منبع:

1400/05/11
20:02:16
5.0 / 5
193
تگهای خبر: خدمات , شهر , شورای شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری