آموزش و ترویج فرهنگ محیط زیست در بوستان های تهران

آموزش و ترویج فرهنگ محیط زیست در بوستان های تهران

همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران با حضور در بوستان های لاله، پارک شهر و ساعی نسبت به آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست اقدام نمودند.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا فاطمه برنا - معاون مدیر کل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران - درباب اجرای این برنامه اظهار داشت: در این برنامه ها که با استقبال چشم گیر و قابل توجه ورزشکاران و دوستداران محیط زیست از دوشنبه هفته گذشته (۱۷ خردادماه) تا امروز برگزار شد، مواردی همچون نحوه تفکیک و مدیریت پسماندهای عادی و خانگی، استفاده از سوخت پاک، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، استفاده از ظروف و کیسه های تجدید پذیر توسط کارشناسان محیط زیست به افراد حاضر در محل پارک ها و بوستان ها آموزش داده شد.

وی اضافه کرد: به همراه تعدادی از پیشکسوتان ورزش صبحگاهی و مسئولان شهرداری منطقه ۶ محیط اطراف بوستان لاله تهران از زباله پاکسازی شد.

برنا با اشاره به این که برگزاری مراسم پاکسازی محیط زیست بصورت جمعی توسط شهروندان می تواند ضمن حفظ محیط زیست موجب ایجاد نشاط نیز شود، اظهارکرد: خوشبختانه شهروندان دغدغه مسائل زیست محیطی دارند و گاهی در مشارکت همگانی برای حفظ محیط زیست بسیار جدی و باانگیزه هستند.

وی یکی از راه های موثر در معرفی جایگاه محیط زیست و آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست را حضور فعال سمن ها و تشکل های محیط زیستی در میان مردم دانست و اشاره کرد: از آنجایی که هدف و رسالت سمن ها و تشکل های مردمی، انتقال صدای مردم به مسئولان و پیگیری خواسته های مردمی است، بطور قطع می توانند در شکل گیری همایش های مردمی و برگزاری برنامه های فرهنگی نقش مهمی را ایفا کنند.

او در آخر ضمن قدردانی از حضور با نشاط و مشارکت پرشور مردم در برنامه های هفته جهانی محیط زیست و برگزاری مراسم فرهنگی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم این فرهنگ و مسئولیت پذیری همه شهروندان نسبت به محیط زیست همیشه پویا و پر رنگ باشد.

پاکسازی حاشیه رودخانه جاجرود همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست

همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست با شعار نیم قرن حفاظت از زیست بوم های ایران، بازبینی، نوسازی، بازسازی، بامداد امروز حاشیه رودخانه جاجرود از زباله پاکسازی شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، در این مراسم که با حضور تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و دوستداران و علاقه مندان به محیط زیست برگزار شد، طرح پاکسازی در بخش هایی از رودخانه جاجرود در پارک ملی خجیر به اجرا درآمد.

منبع:

1400/03/22
22:11:48
5.0 / 5
349
تگهای خبر: آموزش , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری