یك عضو شورای شهر تهران:

سیل رد صلاحیت ها و سكوت معنا دار نگران كننده است

سیل رد صلاحیت ها و سكوت معنا دار نگران كننده است

فقط سفر: عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: عدم تایید صلاحیت جمع کثیری از علاقمندان به خدمت در شوراهای شهر به بهانه های مختلف و بعضاْ شگفت آور که حتی مستندات آن تابحال به اطلاع داوطلبان هم نرسیده جای بسی نگرانی است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، زهرا نژاد بهرام در دویست و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران و در تذکری خطاب به وزیر کشور در مورد رد صلاحیت گسترده کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر اظهار داشت: احتراما با توجه به این حقیقت که جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از مردمی ترین انقلاب های جهان طی دهه های گذشته همواره با اتکاء به پشتوانه مردمی گام برداشته و با عنایت به اهمیت بی بدیل جایگاه مردم بعنوان ولی نعمتان نظام جمهوری اسلامی ایران و همینطور تاکید و فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص لزوم برگزاری انتخابات پر شور، انتظار می رود در جهت تحقق منویات مصرح در قانون اساسی و کلامِ بنیان گذار انقلاب و مقام معظم رهبری تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.
وی افزود: لازم به ذکر است یکی از افتخارات بی نظیر جمهوری اسلامی، حضور همیشگی مردم در صحنه ها شامل پدید آوردن انقلاب تا جبهه های جنگ تحمیلی و حضور ایشان در کلیه انتخابات کشور که سرمایه عظیم اجتماعی – سیاسی را برای کشور بوده است. با این وجود با وجود شرایط خاص و حساس داخل و خارج از کشور در سال ۱۴۰۰، کم توجهی ارگانها و نهادها و جریان های فکری متعدد کشور به این مهم می تواند خسارت جبران ناپذیری را به منافع ملی وارد کند.
نژاد بهرام اضافه کرد: حضور موثر مردم در پای صندوق های رای نمایش قدرت ایران است. قدرتی که در طول چهل سال قبل همواره پشتیبان کشور بوده است. بنابراین با عنایت به این مهم عدم تایید صلاحیت جمع کثیری از علاقمندان به خدمت در شوراهای شهر به بهانه های مختلف و بعضاْ شگفت آور که حتی مستندات آن تابحال به اطلاع داوطلبان هم نرسیده جای بسی نگرانی است.
این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اظهار داشت: رد صلاحیت افراد شناخته شده ای که سال هاست در عرصه مدیریتی و کارشناسی این کشور فعالیت می نمایند و به اعتقاد کارنامه کاری در زمره شناخته شده ترین افراد می باشند به علل بی ارتباط با ماهیت آنها تنها بستری برای عدم ایجاد امکان جهت سلایق مختلف برای مشارکت در انتخابات است.
وی افزود: این سیل رد صلاحیت ها که از هیات های اجرایی شهرها بخصوص مراکز استانها شروع شده حالا در بستر هیات های نظارت ادامه یافته است.
نژاد بهرام اضافه کرد: آیا منافع ملی، تاکید رهبر معظم، لزوم مشارکت شهروندان دراین شرایط سخت بیماری کرونا، این اجبار را ایجاد نمی کند که اقدامات موثر برای حضور همه سلایق در انتخابات فراهم گردد؟ شگفت آور آنکه این مهم در اقدام غیر منتظره ای حتی شامل اعضا کنونی شوراهای شهر در مراکز استانها همچون تهران هم شده است.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی این پرسش قابل طرح است که این نمایندگان که حالا مسئولیت مصوبه گذاری در شهرها را به عهده دارند اگر گرفتار مسائلی هستند چرا به مراجع صالحه معرفی نشده اند و اگر صلاحیت دارند که همچنان فعالیت کنند پس چگونه است که برای انتخابات آتی رد صلاحیت می شوند؟! روا داری از رویکردهای اصلی نظام جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام است اگر دیدگا ههای مشترک در بعضی موارد میان هیات نظارت و برخی نامزدها نیست مفهوم آن نباید در چارچوب عدم تایید صلاحیت افراد ظهور و بروز یابد.
نژاد بهرام اظهار داشت: به واقع این سکوت معنا دار از جانب دولت محترم و شخص جنابعالی بعنوان رئیس ستاد انتخابات بر نگرانی ها می افزاید. ازاین رو لازم می دانم بعنوان نماینده مردم در شورای شهر پایتخت، ضمن اعتراض به این شیوه کنونی احراز صلاحیت ها، درخواست پیگیری جدی جنابعالی در این حوزه را ارائه نمایم.1400/02/12
22:54:44
5.0 / 5
449
تگهای خبر: پایتخت , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری