برقراری هوای قابل قبول طی امروز در پایتخت

برقراری هوای قابل قبول طی امروز در پایتخت

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۲۵ فروردین ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد اما کاهش کیفی هوا و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پایتخت طی امشب دور از انتظار نیست.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که بامداد امروز (۲۵ فروردین ماه) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد نسبتا شدید در بعضی ساعات، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود. با این وجود کاهش تندی باد تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۲۶ فروردین ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای از مناطق پیشبینی می شود.

با حاکمیت جو آرام و نسبتا پایدار طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و ادامه این وضعیت تا شامگاه فردا (۲۵ فروردین ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را در مناطق پرتردد به دنبال خواهد داشت.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۶ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۴ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/01/25
12:41:11
5.0 / 5
490
تگهای خبر: پایتخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری