در دویست و هشتادو چهارمین جلسه شورا محقق شد؛

تصویب طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران

تصویب طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران

فقط سفر: اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و هشتادو چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اکثریت آرا طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه شهرداری تهران درباب طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار داشت به همین دلیل محمدرضا جوادی یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران درباره این لایحه اظهار داشت: طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار امروز ارائه شد. زنان سرپرست خانوار در سطح شهر تهران که تعداد آنها زیاد است و مشغول کار هستند، مسئولیت تمام و یا بخش عمده ای از درآمدهای خانوار را برعهده دارند.
وی ادامه داد: در این طرح یک سامانه اطلاعاتی را برای زنان سرپرست خانوار درنظر گرفته ایم و در سال قبل که قرار بود از طرف کمیته امداد و بنیاد کمک هایی صورت گیرد ما این سامانه اطلاعاتی را نداشتیم. مباحث آموزشی، مهارت های زندگی و بسته های خدماتی نیز در نظر گرفته شده است و می خواهیم برای همه خدماتی که در سطح شهر تهران انجام می شود بصورت یکجا آورده شود و برای زنان سرپرست خانوار به کار گرفته شود.
وی افزود: پیشنهاد ما ایجاد سه مرکز توان افزایی کوثر در هر منطقه است. همین طور فضای فروش برای زنان سرپرست خانوار در فروشگاه های شهروند، میادین میوه و تره بار و مترو در نظر گرفته شود و حداقل سه درصد از این فضا در اختیار آنها قرار گیرد و اولویت با زنان سرپرست خانوار باشد. اقدامات حمایتی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران در این لایحه درنظر گرفته شده است.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، کلیات این لایحه نهایتا بعد از بحث و بررسی با ۱۵ رای موافق اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.
منبع:

1400/01/17
16:26:46
5.0 / 5
931
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری