كمی سختگیری برای دیدن كاخ گلستان

كمی سختگیری برای دیدن كاخ گلستان

به گزارش فقط سفر موزه ها در شهرهای زرد و آبی باز هستند، اما محدودیت هایی برای بازدید دارند. کاخ گلستان هم برای دیدار نوروزی مقررات تازه ای اعلام نموده است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مجموعه جهانی کاخ گلستان اطلاع داده است که در تعطیلات نوروز از ساعت ۹ بامداد تا ۱۹ باز است. نوبت بازدید از این مجموعه اینترنتی تعیین می شود، ضمن آن که بلیت بازدید همانند گذشته حضوری فروخته نمی گردد و باید اینترنتی و از قبل تهیه شود.
طبق اعلام این مجموعه، بازدیدکنندگان باید در زمان تعیین شده در موزه حاضر شوند، وگرنه تاخیر و یا غیبت آنها به منزله انصراف از بازدید درنظر گرفته می شود. تاکید شده که امکان بازدید از کاخ گلستان در نوبت های بعدی به هیچ وجه مقدور نیست.
بازدیدهای گروهی همراه با راهنمای تور در این روزها ممنوع شده است. هر موزه در کاخ گلستان راهنمای مستقر دارد.
استفاده از ماسک در تمام مدت بازدید و حضور در کاخ الزامی است.
عکاسی و فیلمبرداری در موزه ها هم ممنوع می باشد.
در اطلاعیه ای که کاخ گلستان منتشر نموده هنوز محدودیتی برای تعداد بازدیدکنندگان در دوران کرونا اعلام نشده است.
قیمت بلیت ورودی کاخ گلستان به ازای هر بازدیدکننده داخلی ۵ هزار تومان است. مبلغ ورودی بازدید از هر موزه و عمارت داخل مجموعه هم برای هر بازدیدکننده داخلی (ایرانی) ۴ هزار تومان تعیین شده است. ورودیه بخش اصلی کاخ گلستان ۱۳ هزار تومان برای هر نفر قیمت دارد.
طبق اطلاعات موجود در وبسایت کاخ گلستان تمام بازدیدهای مجانی و نیم بها در تعطیلات نوروز (از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین) از درجه اعتبار ساقط است.
برای اطلاع از چگونگی گرفتن نوبت بازید و جزئیات خرید اینترنتی بلیت این مجموعه میتوان به وبسایت کاخ گلستان http: //www.golestanpalace.ir/ مراجعه نمود.
تاریخچه کاخ گلستان به زمان شاه عباس صفوی برمی گردد، هرچند که در دوران آغا محمدخان قاجار به اهمیت آن اضافه گردید و در دوران فتحعلی شاه آراسته تر و توسعه یافته تر شد. این مجموعه در دوران ناصرالدین شاه به واسطه سفرهایی که به اروپا داشت، دستخوش تغییرات اساسی و متاثر از معماری اروپا شد. ارگ سلطنتی شاهد وقایع تاریخی و سیاسی گوناگونی بوده است، همچون انقلاب مشروطه، تاجگذاری رضا و محمدرضا شاه پهلوی. در دوران معاصر ارگ سلطنتی حتی با تعرض و تصرفاتی هم روبرو شده است.
عمر کاخ گلستان که در سال ۱۳۹۲ در لیست جهانی یونسکو هم به ثبت رسید، به بیشتر از ۴۴۰ سال می رسد.1399/12/27
19:12:34
0.0 / 5
586
تگهای خبر: اینترنت , ثبت , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری