افتتاح فلكه دوم نیروی هوایی و كلنگ زنی پایگاه مدیریت بحران منطقه ۱۳

افتتاح فلكه دوم نیروی هوایی و كلنگ زنی پایگاه مدیریت بحران منطقه ۱۳

فقط سفر: آئین افتتاح فلکه دوم نیروی هوایی و کلنگ زنی پایگاه مدیریت بحران در منطقه 13 برگزار و در امتداد محورهای گفتمانی مدیریت کلان شهر تهران در خصوص تقویت هویت محله ای و شهر انسان محور، پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی فلکه دوم نیروی هوایی به مساحت 15 هزار و 800 متر مربع در منطقه13 به بهره برداری رسید و کلنگ پایگاه ویژه مدیریت بحران نیز به زمین زده شد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، آیین بهره برداری از پروژه بهسازی و ارتقای کیفی فلکه دوم نیروی هوایی و کلنگ زنی پایگاه مدیریت بحران با حضور محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، مجتبی شکری شهردار منطقه ۱۳، ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران و غمخوار، مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق، امروز چهارشنبه، ۲۰ اسفند ماه انجام شد.
مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ در این مراسم اظهار داشت: باتوجه به نگاهی که در مدیریت شهری بر استفاده بهینه از فرصت های توسعه محلی و ایجاد پروژه های کوچک مقیاس متمرکز شده، پروژه بازسازی، مرمت و بهسازی فلکه دوم نیروی هوایی به صورت مشترک بین شهرداری منطقه و سازمان زیباسازی انجام شد.
او با اعلان اینکه در این پروژه حفظ هویت محله بعنوان اولویت اصلی در نظر گرفته شده، اضافه کرد: از بزرگترین پیوست هایی که می توانیم در این پروژه به آن اشاره نماییم پیوست اجتماعی بود که در آن لحاظ شد و در نوع کار، نوسازی فضا و نور پردازی ها حضور مردم موثر بود و نظرات آنها مدنظر قرار گرفت و در حقیقت پروژه با نگاه و توسط مردم به وجود آمده است.
شکری با اعلان اینکه این میدان، میدانی فعال و زنده است، افزود: ایمنی شب ها و نورپردازی ها و ارتباط شهروندان در بهسازی فلکه دوم بطور مناسب رعایت شده و از مصالح معتبر استفاده و در مجموع به هویت شهری، ارتباط شهروندان در فضای سبز و محیط پیرامونی توجه شده است.
شهردار منطقه ۱۳ در ادامه با اشاره به کلنگ زنی سوله بحران در محله صفا اظهار داشت: یکی از اتفاقات دیگر که با همت معاونت عمرانی شهرداری تهران رخ داد کلنگ زنی ساختمان مدیریت، بهره برداری، پشتیبانی منطقه بود که در این پروژه عملاً آموزش، کنترل نظارت در بحث ایمنی و بحران در پهنه شرق انجام می شود و جزو معدود پروژه هایی است که در آن در زمان کلنگ زنی شش دانگ زمین تملک، قرارداد بسته شده و پیمانکاران انتخاب شدند تا پس از آن هیچ نوع مشکل اجرائی، تملکی و معارضی ایجاد نشود و به همین دلیل این پروژه طی کمتر از ۱۶ ماه به بهره برداری می رسد.
فلکه دوم نیروی هوایی یکی از بزرگترین و با اهمیت ترین میادین منطقه ۱۳ است
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نیز در آیین بهره برداری از پروژه بهسازی و ارتقای کیفی فلکه دوم نیروی هوایی منطقه ۱۳ اظهار داشت: فلکه دوم نیروی هوایی یکی از بزرگترین و با اهمیت ترین میادین منطقه ۱۳ است که این مجموعه میدانگاهی ۱.۵ هکتار مساحت دارد و همچون فضاهایی است که مردم و شهروندان این محله برای گذران اوقات فراغت در آن حضور پیدا می کنند.
او با اعلان اینکه یکی از با اهمیت ترین رویکردهای مدیریت شهری پنجم، توجه به فضاهای عمومی و محلات برای رفاه عمومی شهروندان است، اضافه کرد: رویکرد مدیریت شهری در این دوره از پرداختن به پروژه های بزرگ مقیاس و سخت افزاری به سمت درون محلات سوق داده شد و طی ماه های گذشته شاهد بهره برداری از اینگونه فضاها بودیم که به شدت مورد رضایت مردم است.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، وی افزود: این میدانگاه توسط سازمان زیباسازی و شهرداری منطقه ۱۳ آماده شده و مجموعه قابل توجهی از مناسب سازی فضاهای عمومی، تجهیز مبلمان شهری مطابق با استانداردهای روز، نورپردازی که سبب فضای بانشاط در شب ها می شود و تعریض فضاها و پیاده راه های پیرامونی در آن انجام شد.
اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای بهسازی فلکه دوم نیروی هوایی
برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران نیز در این مراسم با اعلان اینکه در طول یک سال و نیم گذشته به سبب شیوع ویروس کرونا اجرای این پروژه با تاخیر مواجه و سرعت کار کم شد، اظهار داشت: از با اهمیت ترین برنامه های شهرداری، توسعه فضاهای عمومی در شهر است و فلکه دوم اصلی ترین فضای عمومی و همگانی شهروندان منطقه ۱۳ است که زمان زیادی از اوقات فراغت خودرا در آنجا طی می کنند و بنا بر این پرداختن به این میدان ضرورت داشت.
او با اشاره به هزینه ۱۰ میلیارد تومانی بهسازی فلکه دوم نیروی هوایی، اضافه کرد: باتوجه به تاکید بر پیاده محوری و توسعه فضاهای انسان محور در شهر، طراحی این فلکه اجرائی شد و در آن همه موضوعات و المان ها به روز و تغییر داده شد. همین طور برخی فضاها را مرمت کردیم و فضای پیاده آن از ۲ متر به ۳ تا ۷ متر رسیده است. علاوه بر این ۱۲ هزار متر سنگ فرش در میدان و رینگ اطراف آن انجام شده و آبنمای این محدوده که سال ها کار نمی کرد با تعویض تاسیسات فنی فعال و فضای کودک نیز در این فلکه توسعه داده شد.
گفتنی است ؛ فلکه دوم نیروی هوایی بعنوان یکی از اصلی ترین فضاهای عمومی منطقه ۱۳ با هزینه ای در حدود ۱۰ میلیارد تومان بهسازی و مرمت شد. توسعه فضای کودک، فعال کردن آبنما، نورپردازی و سنگ فرش فضاهای میدان و محیط پیرامونی نیز از با اهمیت ترین تغییرات به وجود آمده است.1399/12/21
00:29:21
0.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری