ایجاد خانه محیط زیست در 22 سرای محله پایتخت بزودی

ایجاد خانه محیط زیست در 22 سرای محله پایتخت بزودی

به گزارش فقط سفر رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله در شورای سیاست گذاری خانه محیط زیست اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مسائل محیط زیستی و ضرورت توانمندسازی گروه های محیط زیستی در سطح محله با کمک بخش های مرتبط در شهرداری تهران، خانه محیط زیست در ۲۲ سرای محله راه اندازی می شود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، شورای سیاست گذاری خانه محیط زیست در ماه های گذشته بعد از گفتگو فی درخلال معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست و توافق در مورد ضرورت ایجاد و شرایط تشکیل این خانه آغاز به کار کرد. این شورا با حضور نمایندگانی از اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، اداره کل سلامت، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، سازمان مدیریت پسماند و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری در محل ستاد مدیریت محله با تشکیل جلسات مداوم به مبحث ضرورت و چگونگی راه اندازی خانه محیط زیست پرداختند.
مهدی شیرزاد رئیس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکت های اجتماعی در محلات شهر تهران در جلسه شورای سیاست گذاری خانه محیط زیست ضمن اشاره به فعالیتهای انجام شده برای ایجاد این خانه اظهار داشت: خانه محیط زیست با همکاری بین بخشی در شهرداری تهران و در جهت تشکل یابی گروه های محیط زیستی در محله های شهر تهران ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: در گام اول در هر کدام از مناطق، یک محله بنا بر دسترسی ها و میزان فعالیتهای پیشین سرای محله و ظرفیت های محلی متناسب با فعالیتهای زیست محیطی، انتخاب می شود تا خانه محیط زیست در آنها راه اندازی شود.
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله ضمن اشاره به فعالیت کانون های محیط زیست در سطح محله اظهار داشت: تا پیش از این ذیل خانه سلامت کانون های محیط زیست فعال بودند و شهروندانی که داوطلب فعالیت در این عرصه بودند با حضور در این کانون ها در سطح محله فعالیت می کردند. با راه اندازی خانه محیط زیست در سرای محله از ظرفیت نیروهای فعال در این کانون ها در سطح بالاتر و مؤثرتری استفاده خواهد شد.
بر مبنای روابط عمومی دبیرخانه ستاد مدیریت محله، در این نشست نمایندگانی از اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، اداره کل سلامت، سازمان بوستان ها و فضای و سبز شهر تهران و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری حضور داشتند. در ضمن در این نشست عادل خزائی معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست برنامه های این اداره کل برای راهبری خانه محیط زیست را شرح داد و عباسعلی عباسی معاون ارتقا سلامت روانی و اجتماعی اداره کل سلامت گزارشی از وضعیت کانون های محیط زیستی فعال و روندهای موجود در این کانون عرضه کرد.
منبع:

1399/12/19
14:55:42
0.0 / 5
537
تگهای خبر: پایتخت , خدمات , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری