عبدالرضا گلپایگانی:

تجربیات مقابله با بحران در ایران باید تبدیل به دانایی شود

تجربیات مقابله با بحران در ایران باید تبدیل به دانایی شود

عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اعلام نمود که باتوجه به حوادث زیاد کشورمان، ایران باید بهترین نیروهای مقابله با بحران را داشته باشد و این تجربیات را به دانایی تبدیل کند.


به گزارش فقط سفر به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران در مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی"مسابقه ملی طراحی اسکان موقت" که بعدازظهر امروز در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که می دانید کشور ما شاهد حوادث تلخ و ناگوار بسیاری ازجمله: زلزله، سیل و جنگ بوده، که خانه های مردم در آن ویران شده است. اسکان موقت و اضطراری و ساخت وساز پس از حادثه بعنوان یک موضوع جدی در تجربه همه کسانی است که در چنین شرایطی قرار دارند. باتوجه به حادثه خیزی کشور، جا دارد ایران تربیت کننده نیروهایی با تخصص بسیار بالا در زمینه مسائل در رابطه با مدیریت بحران باشد.
گلپایگانی افزود: ما تجارب زیادی در مقابله با بحران در کشور داریم که باید تبدیل به دانایی شود، چونکه در مواجهه با حوادث تلخ نمی توان همه ی آن تجربیات درست ساخت وساز و اسکان موقت را عملیاتی کرد و نیاز به یک وحدت رویه متکی بر علم و دانش است؛ این یعنی این که بین تجارب گران قیمتی که در کشور وجود دارد و دانش و دانایی فاصله بسیاری وجود دارد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اضافه کرد: از دو سال پیش که توفیق خدمت در شهرداری را داشتم ممنوعیت ساخت وساز مراکز حساس را روی گسل زلزله را تصویب کرده بودند و برخی واهمه داشتند که اگر ما این کار را انجام بدهیم ساخت وساز در شمال تهران لطمه ببیند.
گلپایگانی بیان کرد: ما در حوزه شهرسازی شهرداری تهران روی بار توزیع تراکم ساختمانی در شهر کار کرده ایم که یکی از نمونه های آن، طرح ممنوعیت ساخت وساز بیش از ۴ طبقه روی گسل مشاء بود که با مقاومت زیادی روبرو شد گویی باور نداریم که زلزله چقدر مهمست.
او با اشاره به این مطلب که ما در شهر تهران با پدیده فرونشست زمین مواجهیم، اظهار داشت: شاهد فرونشست زمین در مناطق ۱۷، ۱۸ و ۱۰ هستیم که این فرونشست ها در حال پیشرفت به سمت مرکز شهر است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در رابطه با الزام دیوار بند (وال پست) نیز اظهار داشت: در دیوار بند یا وال پست هم که یک موضوع جدی است و در بخشنامه ۲۸۰۰ روی آن تاکید شده است ما به سختی توانستیم آنرا جا بیندازیم. آن قدر اصرار کردیم و پیگیری کردیم تا موضوع جا افتاد.
او در رابطه با اقدامات این معاونت در مقاوم سازی در شهر تهران عنوان کرد: محدوده بافت فرسوده را از ۲ هزار هکتار به ۳ هزار هکتار افزایش دادیم تا با مشوق های شهرداری به سمت مقاوم سازی شهر پیش برویم.
گلپایگانی در آخر اظهار داشت: در تهران ۲۶ بوستان شهرداری تهران به مخازن آب شرب مجهز شد که یکی از ضرورت های شهر تهران در وضعیت بحرانی است.

/1399/12/03
23:28:12
0.0 / 5
431
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری