دبیرخانه دائمی هیات مركزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی تشكیل شد

دبیرخانه دائمی هیات مركزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی تشكیل شد

به گزارش فقط سفر با انتصاب دبیر اجرایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی، دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجلس فعالیت خویش را شروع کرد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، طبق تبصره یک ماده ۶۳ قانون تشکیل شوراهای اسلامی مورخ ۲۰ تیر ۱۳۹۶؛ در ششمین دوره، حسین بحیرایی بعنوان دبیر اجرایی هیات مرکزی نظارت انتخاب شد و با انتصاب وی و سه معاونت مالی و پشتیبانی؛ معاونت ارتباطات و روابط عمومی و معاونت و حقوقی و آموزشی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور دبیرخانه این دوره فعالیت خویش را شروع کرد.
اسلام حسین زاده بعنوان معاون مالی و پشتیبانی، مرتضی جلیل زاده بعنوان معاون حقوقی و آموزشی و مرتضی نصیری بعنوان معاون ارتباطات و روابط عمومی دبیرخانه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور معرفی گشتند. این معاونان در دوره چهارم و پنجم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم این مسئولیت ها را برعهده داشتند.
نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی برعهده مجلس شورای اسلامی است و پنج نفر از نمایندگان مجلس برای هیات مرکزی نظارت انتخاب می شوند. اعضای هیات مرکزی نظارت با مشورت مجمع نمایندگان استان ها برای هر استان سه نماینده مجلس را برای نظارت در استان تعیین و این سه نفر در استان ها برای هر شهرستان و هر بخش پنج نفر را انتخاب می کنند.
ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی کشور خرداد ماه؛ سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.1399/11/27
21:28:16
0.0 / 5
650
تگهای خبر: آموزش , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری