رییس فراكسیون كارگری شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد

ضرورت تبدیل قرارداد كارگران پیمانكاری شهرداری تهران در سال 1400 به صورت مستقیم با شهرداری

ضرورت تبدیل قرارداد كارگران پیمانكاری شهرداری تهران در سال 1400 به صورت مستقیم با شهرداری

فقط سفر: رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری شهرداری تصریح کرد و اظهار داشت: کارگران پیمانکاری شهرداری تهران در سال ۱۴۰۰ به قراردادی مستقیم با شهرداری تبدیل شوند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در دویست و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران به عرضه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به اهمیت بحث منابع انسانی و ضرورت نگاه ویژه به امنیت شغلی کارگران همکار با شهرداری در بودجه سال آینده می بایست به کارکنان وکارگران پیمانکاری که دوشادوش کارکنان رسمی و قراردادی در خط مقدم عرضه خدمات به شهروندان شهر تهران حضور داشته و جنس کار آنها هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارد، اما از امنیت شغلی و حقوق و مزایای کمتری برخوردار می باشند، توجه جدی تر صورت پذیرد چونکه این امر باعث ایجاد حس تبعیض میان نیروهای پیمانکاری با کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری تهران شده است.
رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران افزود: به صورت مثال نیروهای شهربان، معبربان و حریم بان به صورت تمام وقت امور محوله از جانب منطقه را حتی خارج از وظایف تعریف شده انجام می دهند. حتی کسانی که قرارداد موقت دارند اگر سالهای متمادی در یک محل مشغول به کار باشند مطابق قانون کار نوع قرارداد آنها باید تغییر کند.
وی افزود: ازاین رو از شهردار تهران و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تقاضا دارم با عنایت به این که سالانه پیمانکاران بخش های مختلف شهرداری تهران تغییر کرده اما نیروهای این بخش ها در مناطق و سازمان ها ثابت هستند به برای کمک به رفع دغدغه امنیت شغلی و بالا بردن سطح معیشت نیروهای پیمانکاران، در حین بررسی لایحه بودجه سال آینده به دنبال رفع مشکلات این قشر و یافتن راهکار دائمی در این خصوص باشند.
رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران پیشنهاد کرد کلیه کارکنان شرکتهای پیمانکاری نظیر شهربان، حریم بان، معبربان، فضای سبز و پسماند برای سال آینده از قرارداد پیمانکاری به قراردادی مستقیم با شهرداری تهران تبدیل وضعیت شوند. همینطور لازم است بنا به علل ذکر شده برای بخش های دیگر همچون پرسنل خدوم شرکت خودرو سرویس و رانندگان شرکت واحد هم ردیف مشخصی جهت رفع دغدغه های معیشتی و بیمه ای ایشان در نظر گرفته شود.
منبع:

1399/11/05
21:36:57
0.0 / 5
628
تگهای خبر: خدمات , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری