رییس شورای عالی استانها خواستار شد

شوراهابازوی توانمند مبارزه بافساد

شوراهابازوی توانمند مبارزه بافساد

به گزارش فقط سفر رئیس شورایعالی استانها با اشاره به اینکه شوراها می توانند بازوی توانمند دادستانی برای مبارزه با فساد باشند، اظهار داشت: اگر تفاهمنامه ای میان شوراها و دادستانی های کشور امضا شود می توانیم در جهت مبارزه با فساد همکاریهای لازم را بیشتر از پیش انجام دهیم.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها در سی و هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که با حضور حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در ساختمان قدیم مجلس برگزار گردید ضمن گرامی داشت یاد آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: یکی از وظایفی که پیش رو داریم عرضه طرح های کارشناسی شده به مجلس است تا بتوانم در جهت گره گشایی از مشکلات مردم موثر باشیم و دعوت از مهمانان برای حضور در اجلاس های شورای عالی استان ها در جهت هم فکری برای حل مشکلات مردم است.
وی با اشاره به حضور دادستان کل کشور در اجلاس شورای عالی استان ها اضافه کرد: حضور دادستان کل کشور مهم می باشد چون که می توانیم از ظرفیت دادستانی های شهرستان ها و استان ها برای مبارزه با فساد بهره بگیریم.
احمدی با اعلان اینکه مبارزه با فساد لفظی است که امروزه همه بر زبان دارند، اشاره کرد: اما امروز جامعه شورایی که خود به فساد متهم می شود می خواهد نشان دهد که با دستگاه های قضایی برای مبارزه با فساد همکاری خواهد نمود.
رئیس شورای عالی استان ها خطاب به دادستان کل کشور اظهار داشت: ما ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ نفر عضو شورایی داریم. همینطور ۳۷ هزار و ۸۰۰ دهیار و ۱۳۴۸ شهردار در کشور داریم که توسط شوراها انتخاب می شوند. از شما می خواهیم همانطور که با دیوان عدالت اداری و سازمان ثبت اسناد تفاهمنامه امضا کرده ایم و با سازمان بازرسی کل کشور هم به دنبال امضای تفاهمنامه هستم با دادستانی کل کشور هم تفاهمنامه ای امضا شود تا بتوانیم از ظرفیت دادستانی های کل کشور برای حل مشکلات و مبارزه با فساد استفاده نمائیم.
احمدی با اعلان اینکه تخلف یک عضو شورا به معنای فساد ساختاری در شوراها نیست بیان نمود: ما بسیاری شوراهای پاکدست داریم که در کشور به مردم خدمت می کنند. ما اگر بتوانیم یک پیوندی میان شوراها و دادستانی های کشور برقرار نماییم عملا شوراها می توانند بازوی توانمندی برای دادستان ها در جهت مبارزه با فساد باشند.
وی با اشاره به مبحث ساخت و سازها در کشور اظهار داشت: ما باید قوانین را اصلاح نماییم. برای مثال فضاهایی از راه کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ماده ۵ بوجود آمده است که فساد زاست. کمیسیون ماده ۵ باید پیش تر از کمیسیون ماده ۱۰۰ اصلاح گردد. چون که اگر امروز پرونده هایی را در کمیسیون ماده ۱۰۰ می بینیم به سبب طرح های تفصیلی و جامعی است که از دل کمیسیون ماده ۵ بیرون می آید. خواسته دیگر ما این است که دادستانی در مساله کمیسیون ماده ۵ ورود کرده و بعنوان مدعی العموم تذکری بدهد تا بعضی از مشکلات از این طریق حل شود.
رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به هتک حرمت از بعضی از اعضای شوراها اظهار داشت: ما مواردی را داشته ایم که عضو شورایی دستگیر شده است و بعد از مدتی بدون اثبات جرم آزاد شده است. اما این آبروی از دست رفته عضو شورا را چه کسی باز می گرداند؟ ازاین رو اگر ارتباطات شوراها و دادستان ها بیشتر شود و همفکری داشته باشند خیلی از این مشکلات برطرف می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ارسال ۲۲ طرح تدوین شده در شورای عالی استانها به مجلس اشاره نمود و اظهار داشت: در همین مدت اخیر ۳ طرح آماده شده از جانب شورای عالی استانها در مجلس اعلام وصول شده و در نوبت بررسی قرار گرفته است.
علیرضا احمدی همینطور به شروع به کار سامانه ملی ثبت تخلفات و شکایات در دوره جدید ریاست شورای عالی استانها اشاره نمود و اضافه کرد: این سامانه که با حضور رئیس قوه قضاییه راه اندازی شد کمک خواهد نمود تا مردم از هر کجای کشور بتوانند شکایات و تخلفات دیده شده را جهت بررسی ثبت کنند.
آخر پیاممنبع:

1399/10/18
23:42:51
0.0 / 5
885
تگهای خبر: ثبت , دستگاه , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری