رئیس مركز اورژانس تهران عنوان كرد

ایجاد پایگاه اورژانس در مترو منوط به اختصاص محل مناسب

ایجاد پایگاه اورژانس در مترو منوط به اختصاص محل مناسب

رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به اینکه پایگاهی در مترو نداریم، اظهار داشت: جای مناسبی که بتوانیم مأموریت انجام دهیم در اختیار ما قرار نگرفته است و رایزنی هایمان به نتیجه نرسیده است.


دکتر پیمان صابریان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به ضرورت ایجاد پایگاه های اورژانس در ایستگاه های متروی شهر تهران، درباره تلاشهای صورت گرفته برای ایجاد این پایگاهها، اضافه کرد: رایزنی های بسیاری در این مورد انجام شده اما به نتیجه خاصی نرسیده، در واقع حدود سه سال است که در حال پیگیری این مورد هستیم.
صابریان با تکیه بر اینکه باید از ابتدا در متروهای شهر تهران قسمتی برای ایجاد پایگاه های اورژانس هم در نظر گرفته می شد، افزود: متاسفانه این پایگاهها به وجود نیامده و حالا مقرر است در ایستگاه های جدیدی که در حال آماده سازی هستند جایگاهی برای اورژانس هم در نظر گرفته شود که در نقشه آن تدابیر لازم اندیشیده شده است، اما نتیجه آن به چند سال آینده موکول می شود.
وی اظهار نمود: بعضی از ایستگاه های متروی پایتخت که هم اکنون هم فعال می باشند این شرایط را دارند که پایگاه های اورژانس در آن ایجاد شود، ازاین رو مهم می باشد که در این ایستگاه ها هم پایگاه های اورژانس داشته باشیم. مثلا مترو ارم سبز را بازدید و حتی جانمایی هم کردیم، اما در نهایت پایگاه های اورژانس در آن به وجود نیامد. ایستگاهی مثل نواب هم موقعیت مناسبی دارد، این ایستگاه را هم جانمایی و طوری برنامه ریزی کردیم که برای سایر مأموریت های در ارتباط با منطقه قابل استفاده باشد که آن هم راه اندازی نشد.
وی با اشاره به اینکه پایگاه های اورژانس دارای شرایط و استاندارد های خاصی هستند، افزود: نمی توانیم زیر سطح زمین و مختص به هر ایستگاه مترو یک پایگاه داشته باشیم و پایگاه های اورژانس در مترو باید در قسمتی که غرفه ها مستقر هستند یا بالاتر از آن ایجاد شود، اما شرکت بهره برداری متروی تهران که این غرفه ها را اجاره می دهد و کارهای اینچنینی مترو را انجام می دهد با ما همکاری نکرد و جای مناسبی که بتوانیم مأموریت انجام دهیم در اختیار ما قرار نگرفت.
وی افزود: از جانب شرکت بهره برداری مترو برنامه های طولانی مدتی برای این غرفه های داخل مترو وجود دارد، اما این غرفه ها را برای ایجاد پایگاه اختصاص ندادند.
صابریان در باره تأثیر ایجاد این پایگاه ها در کاهش زمان رسیدن بر بالین مصدوم و بیماران و رسیدگی به آنها اظهار داشت: اگر بخواهیم با شرایط فعلی مصدومی را به بیمارستان منتقل نماییم بسیار زمان بر خواهد بود چون انتقال فرد خیلی سخت است. البته راه اندازی این پایگاه ها زمان رسیدن بر بالین مصدوم یا بیمار را می کاهد و همچنان نیازمند تدابیری برای انتقال افراد به سطح زمین است چون که آسانسوری که وجود دارد برای انتقال بیمار مناسب نمی باشد و در این خصوص چند پیشنهاد به مترو داده ایم که گفتند بسیار هزینه بر است و قابل انجام نیست.
صابریان با اشاره به اینکه طی این مدت با شهرداری، شرکت بهره برداری مترو و... رایزنی کردیم اما متاسفانه به نتیجه نرسیدیم، اظهار داشت: برای شش ایستگاه در خواست داده بودیم اما این ها اجرا نشد. این در شرایطی است که این طرح برای اورژانس سود آور نیست، سال جاری حدودا هزینه های جاری هر پایگاه حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان بود و راه اندازی این پایگاه ها فقط به نفع مردم است.
رئیس مرکز اورژانس تهران ضمن اشاره به جمعیت زیادی که روزانه از متروی شهر تهران استفاده می نمایند، اظهار داشت: در یکسری از ایستگاه های مترو، هم درخواست زیاد است و هم در این نقاط از سطح شهر برای رسیدگی سریع به افراد مشکلاتی داریم پس اگر در این نقاط پایگاه های اورژانس راه اندازی شود زمان رسیدن بر بالین شهروندان هم کاسته می شود.
1399/10/01
13:57:23
5.0 / 5
1050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری