رییس شورای اسلامی استان تهران:

مجلس به پررنگ شدن نقش شوراها كمك نماید

مجلس به پررنگ شدن نقش شوراها كمك نماید

به گزارش فقط سفر رئیس شورای اسلامی استان تهران اظهار داشت: با وجود اتفاقی که در مبحث مالیات بر ارزش افزده افتاده است اما می شود در لایحه درآمدهای پایدار با تدابیر و اصلاحاتی سمت وسوی لایحه را درست کرد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، الهام فخاری در نشست هیات رئیسه شورای اسلامی استان تهران که با حضور مجتبی توانگر نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد؛ گزارشی از عملکرد شواری استان تهران عرضه کرد و اظهار داشت: در مصوبه اخیر که در مورد بحث مالیات بر ارزش افزوده بود، همه شوراها بخصوص شورای استان تهران نسبت به آن نقد داشتند و البته همه هم قائل به این هستند که توانایی های اداری مجموعه شوراها به لحاظ اینکه ساختار دبیرخانه ای مان بسیار محدود است ضعیف است و بودجه ی تعریف شده ای نداریم،
به قول وی، در این شرایط نقش آفرینی مان و بخش های مشاوره ای که باید شورا داشته باشد و بتواند ارتباط مستمر داشته باشد، ضعیف می شود. گرچه شهرداری ها و شهرداری تهران مشاور پارلمانی دارند اما شوراها بعنوان نهاد مهمی که باید با قوه مقننه در ارتباط باشند، این ساختار را ندارد و این امکان را به لحاظ کمبود منابع و کمبود ساختار دبیرخانه ای نتوانسته گسترش بدهد.
طبق گزارش روابط عمومی شورای استان تهران، فخاری اظهار داشت: فکر می کنم شما بعنوان نماینده مردم تهران می توانید در این موارد اثربخش باشید و شورا را پرتوان تر کنید. پیشنهادهایی هم داریم. با وجود اتفاقی که در مبحث مالیات بر ارزش افزده افتاده است اما می شود در لایحه درآمدهای پایدار با تدابیر و اصلاحاتی سمت وسوی لایحه را درست کرد. در جایی که عوارض یا ابلاغ ها را تعیین می کند، می شود بگونه ای که مد نظر جمع است، اصلاح گردد. به هر حال حضور دکتر قالیباف و خیلی از کسانی که سابقه مدیریت شهری را داشتند در مجلس یک ظرفیت مثبت به نفع مدیریت شهری و شوراها می دانیم و امیدواریم اتفاقاتی که در آینده هم می افتد به توانمندتر شدن مدیریت شهری، به خصوص به پررنگ تر شدن نقش شوراها بعنوان پارلمان های محلی کمک نماید.
منبع:

1399/09/20
16:03:34
5.0 / 5
1129
تگهای خبر: ثبت , شهر , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری