مدیركل خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد

آمادگی شبانه روزی نیروهای خدمات شهری پایتخت برای مقابله با آبگرفتگی های برف و باران

آمادگی شبانه روزی نیروهای خدمات شهری پایتخت برای مقابله با آبگرفتگی های برف و باران

به گزارش فقط سفر مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر آمادگی کامل و شبانه روزی نیروهای خدمات شهری برای آبگرفتگی های احتمالی برف و باران، اظهار داشت: مردم باخیال راحت ازنعمت بارش ها استفاده کنند.


اصغر عطایی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح وضعیت شهر تهران و آمادگی نیروهای خدمات شهری در سطح شهر درپی بارش های تهران، اظهار داشت: باتوجه به اعلام هواشناسی که از قبل هم پیش بینی کرده بود، در آمادگی کامل به سر می بریم به شکلی که همه مناطق ۲۲ گانه و نواحی ۱۲۴ گانه به صورت مجزا دارای امکانات کامل مقابله با آبگرفتگی های ناشی از بارش برف و باران هستند.
وی ادامه داد: مناطق مرتب برمبنای سناریوهای مشخصی که دارند باتوجه به شرایط خاص، نقطه به نقطه اقدامات لازم را انجام می دهند. بی شک امکانات متفاوتی نسبت به سالهای گذشته فراهم نموده ایم بدین سان که ۲۹۰ دستگاه برای برف روبی و ماشین آلات تخصصی نمک پاش و محلول پاش فراهم شده از طرف دیگر در ۳۴۰ نقطه مخزن زرد رنگ در سطح شهر تهران قرار داده شده که داخل آن شن مخصوص و نمک قرار دارد که شهروندان در قالب کیسه های ۴ الی ۵ کیلویی بتوانند به آسانی استفاده کنند. همین طور نزدیک به ۱۶۲ سایت برف روبی داریم که در آن امکانات و نیروی انسانی در رابطه با موضوع برف قرار دارد.
وی افزود: امسال ۲۴۸ موتورپمپ را در اختیار نواحی ۱۲۴ گانه قرار داده ایم که در مکان های مورد نیاز از آنها استفاده کنند. در دو روز گذشته که بارش ها به همین شکل امروز ادامه داشته است آبگرفتگی قابل توجهی در سطح شهر نداشته ایم، چونکه نیروهای خدمات شهری در سطح شهر به شکل گسترده ای پراکنده هستند و به فوریت مشکلات جزئی را برطرف می کنند و شرایط خوبی داریم.
وی درباره میزان بارش ها در دو روز گذشته نیز اظهار داشت: اعلام شده بارش ها ادامه خواهد داشت ولی مسیل ها و کانال های اصلی ما کاملا باز هستند و کاملا پایش و رصد می شوند؛ این بارش ها در حجم زیادی در مقابل آمادگی که داریم نیست، پس فکر می کنم مردم می توانند با خیال آسوده از نعمت بارش باران و برف استفاده کنند و همکاران ما شبانه روزی در آمادگی کامل هستند و بهترین خدمات را ان شاءالله ارائه می دهند که مشکلی پیش نیاید.
منبع:

1399/09/17
09:19:16
5.0 / 5
722
تگهای خبر: پایتخت , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری