یك مسئول در شهرداری شیراز اعلام كرد

تفاهم بین مثلث گردشگری مذهبی ایران

تفاهم بین مثلث گردشگری مذهبی ایران

به گزارش فقط سفر فارس مدیر گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از امضای تفاهم همكاری مشترك میان شیراز، قم و مشهد بعنوان سه رأس مثلث گردشگری مذهبی در كشور اطلاع داد.


علی نیری با بیان این مطلب که شیوع ویروس کرونا، صنعت توریسم را با بیشترین صدمه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مواجه کرده است، اظهار داشت: دوران انتشار کرونا فرصتی فراهم نمود تا با صدمه شناسی، انتخاب چاره و عرضه برنامه های کاربردی، صنعت توریسم را برای عرضه خدمات در دوران پساکرونا آماده نماییم.
به گزارش فقط سفر به نقل از معاونت فرهنگی شهرداری شیراز، نیری اضافه کرد: به علت شرایط حاکم بر کشور و ضرورت توسعه روابط و همکاری ها، در چارچوب تفاهم و توافق نامه های کاری که منجر به هم افزایی، تقویت زیرساخت های گردشگری و افزایش فرصت های گردشگری می شود، در دستور کاری کلان شهرهای گردشگرپذیر قرار گرفته است.
مدیر گردشگری شهرداری شیراز ضمن اشاره به عقد تفاهم همکاری میان شهرهای شیراز، قم و مشهد که به مناسبت روز قم به میزبانی این شهر برگزار می شود، اضافه کرد: تشکیل مثلث «گردشگری زیارت» میان این سه شهر به دنبال تشکیل مثلث طلایی گردشگری که چندی قبل با تفاهم سه شهر تاریخی شیراز، اصفهان و یزد رخ داد، می تواند فرصتی در زمینه تقویت صنعت توریسم در شیراز و کلان شهرهای همراه باشد.
نیری بابیان اینکه حوزه گردشگری مذهبی در شیراز یک فرصت طلایی مغفول مانده است، اظهار داشت: باآنکه عمده مباحث گردشگری مذهبی خارج از محدوده وظایف و اختیارات شهرداری است، اما به لحاظ فضاسازی شهری، تولید محصولات فرهنگی، هنری، مذهبی، تهیه نقشه گردشگری مذهبی و... از اقدامات مجموعه شهرداری به حساب می آید که با همکاری برخی انجمن ها و نهادها دنبال می شود.
منبع:

1399/08/30
23:22:08
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: خدمات , زیارت , شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری