در جلسه مشترك روسای كمیته امداد و سازمان بسیج عنوان شد

سردار سلیمانی: لازمه تحقق دولت اسلامی عملیاتی كردن اقتصاد مقاومتی است

سردار سلیمانی: لازمه تحقق دولت اسلامی عملیاتی كردن اقتصاد مقاومتی است

به گزارش فقط سفر جلسه ویدئوكنفرانس گزارش مرحله اول عملكرد تفاهنامه مشترك كمیته امداد امام خمینی (ره) با سازمان بسیج مستضعفین در جهت ایجاد اشتغال پایدار و توانمند سازی محرومین در ۶ استان به صورت پایلوت با حضور مهندس بختیاری و سردار سلیمانی برگزار گردید.


به گزارش فقط سفر به نقل از بسیج، جلسه ویدئوکنفرانس گزارش مرحله اول عملکرد تفاهنامه مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) با سازمان بسیج مستضعفین در جهت ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی محرومین در ۶ استان به صورت پایلوت (مازندران، گیلان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کرمان و آذربایجان شرقی) با حضور روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بسیج مستضعفین برگزار گردید.
سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این نشست ضمن اشاره به اینکه بسیج و کمیته امداد امام خمینی(ره) دو اداره نبوده و بلکه دو نهاد انقلابی هستند، اظهار داشت: رهبری سفارش فرمودند با یکدیگر هم افزایی و تعامل داشته باشیم و این کار بزرگ را با هدف تحقق اهدف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که همان تحقق دولت اسلامی و تمدن سازی است، انجام می دهیم.
وی با اشاره به اینکه تحقق دولت اسلامی در بعد اقتصاد زیرمجموعه نظریه اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: مهمترین فصل این مورد اشتغال مولد است که به جهت اینکه این کار جامعه عمل به خود بگیرد باید به صورت مرتب نظارت و گزارش گیری لازم را از استان ها داشته باشیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: لازم است تیم های مشترکی از سپاه و کمیته امداد امام خمینی(ره) به صورت میدانی بر روند کار نظارت کنند و همه ظرفیت های استان را برای تحقق این کار مهم پای کار بیاورند.
سردار سلیمانی با بیان اینکه این طرح جزو اولویت های ما در سازمان بسیج مستضعفین و کمیته امداد امام خمینی (ره) خواهد بود، خاطرنشان کرد: بهترین کار این است که خود خانواده توانمند شده و اشتغال داشته باشد.
در ادامه این جلسه مهندس مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تقدیر از برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس توسط سازمان بسیج مستضعفین و زحمات بسیج سازندگی و معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: پیشبینی می شود با همت دوستان در سپاه، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی و بسیج مستضعفین است در سال ۹۹، بیشتر از ۷۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد.
وی ضمن اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در اثربخشی عملی این اقدامات، افزود: به نظر می آید که این اقدام که با محور اقتصاد مقاومتی در استان های پایلوت در حال انجام می باشد بطور قطع در کشور می تواند حرکت بزرگی را به وجود بیاورد.
مهندس بختیاری در ادامه تصریح کرد: خواسته رهبر انقلاب این است که ما چشم به بیرون نداشته باشیم و از ظرفیت های بسیار زیاد داخلی بهره ببریم که می توانم بگویم امروز همه نهاد های انقلابی این مهم را انجام داده و درصدد مرتفع ساختن مشکل اقتصاد کشور هستند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ضمن اشاره به اینکه این کار جهاد فی سبیل الله است؛ عنوان داشت: اصل جهاد این است که انقلاب را از بحران بیرون بیاوریم که امروز جهاد ما در سنگر تولید و اقتصاد مقاومتی و دفاع از اقتصاد است و به نظر می آید طلیعه بارز و روشنی را در پیش رو داریم و برای سال ۱۴۰۰ باید از همین امروز برای توسعه این کار هدفگذاری های لازم را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه می توانیم از خیرین برای برنامه ها استفاده نماییم، اظهار داشت: یکی از راهبردهای اصلی کمیته امداد اشتغال خانگی است و همینطور بر روی اشتغال روستایی هم برنامه ریزی لازم را در جهت مهاجرت معکوس به روستاها در دست اقدام قرار داده ایم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در پایان خاطرنشان کرد: بسیجیان عزیز و کمیته امداد امام خمینی(ره) می توانند یاران خوبی برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی باشند و می توانیم با تفکر و روحیه جهادی گزارش اقدامات را عرضه دهیم.
لازم به ذکر است سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، دکتر عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) و استان های پایلوت به عرضه گزارش اقدامات انجام شده پرداختند.
مرحله دوم این تفاهنامه مشترک در هفته بسیج و با مشارکت ۶ استان دیگر اجرا می گردد.1399/08/26
14:06:45
5.0 / 5
1311
تگهای خبر: خانواده , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری