سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور خبر داد

ثبت بیشتر از ۱۸۲ هزار ازدواج و ۵۱ هزار طلاق طی ۴ ماه

ثبت بیشتر از ۱۸۲ هزار ازدواج و ۵۱ هزار طلاق طی ۴ ماه

فقط سفر: سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور از ثبت بیشتر از ۱۸۲ هزار ازدواج و ۵۱ هزار طلاق تا آخر تیرماه اطلاع داد.


سیف الله ابوترابی در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین آمارهای ثبت شده ازدواج و طلاق در کشور اظهار داشت: از آغاز فروردین تا آخر تیرماه سالجاری ۱۸۲ هزار و ۸۲ مورد ازدواج و ۵۱ هزار و ۳۷۱ مورد طلاق رخ داده که در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور ثبت شده است.
وی ادامه داد: اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است. بر پایه قانون و مصوبه شورایعالی آمار، سازمان ثبت احوال کشور مرجع رسمی آمارهای ازدواج و طلاق است و این آمارها به تفکیک سال، سن و سایر اقلام مورد نیاز در وبسایت دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، ازدواج و طلاق را بعنوان مقوله های اجتماعی بخش عمده ای از آمارهای تولیدی ثبت احوال برشمرد و افزود: گام بزرگی در توسعه دولت الکترونیک در حوزه ثبت ازدواج و طلاق و تولید آمارهای آن در سال ۹۵ صورت گرفته که اعلامیه های کاغذی از چرخه ثبت اعلام ازدواج و طلاق حذف شد و این دو رویداد به صورت برخط به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور منتقل می شود.
به قول وی، بر مبنای سفارش های بین المللی و اصول علمی، مقایسه مقادیر وقایع حیاتی در دو بازه مختلف بدون توجه به تغییرات ساختار سنی و دیگر مولفه های جمعیتی و هم بدون توجه به تحولات اجتماعی، فرهنگی از روایت کافی برخوردار نیست. ازاین رو این قبیل مقایسه ها باید در بازه های سالانه یا چند ساله صورت گیرد.
ابوترابی در بخش دیگری از صحبت های خود به آمار ولادت تا آخر تیرماه سالجاری اشاره نمود و اضافه کرد: در این زمان ۵۸۰ هزار ولادت و ۲۴۱ هزار و ۵۹۸ فوت هم به ثبت رسیده است.1399/08/10
11:29:08
5.0 / 5
1508
تگهای خبر: ثبت , سایت , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری