تبدیل برج میلاد به مركز دیپلماسی فرهنگی

تبدیل برج میلاد به مركز دیپلماسی فرهنگی

به گزارش فقط سفر معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به تصویب طرح جدید برج میلاد در كمیسیون ماده 5 اعلام نمود: شهرداری تهران برای 120 هكتار محدوده جدید برج میلاد، چشم انداز ایجاد ˮمركز دیپلماسی فرهنگیˮ ترسیم كرده است.


عبدالرضا گلپایگانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام گود مجموعه برج میلاد با اعلان اینکه بر طبق طرح قبلی قرار بود در کنار برج و مرکز همایش های برج میلاد، هتل و مجموعه اداری دوقلو ساخته شود و به همین علت گودی در این محدوده برداشته شد، اظهار داشت: اما در طول زمان میان شهرداری بعنوان مالک زمین و شریک سازنده خود یعنی بنیاد تعاون ناجا مشکلات حقوقی به وجود آمده است، بنا بر این ساخت ساختمان های جدید با وجود گود ایجاد شده، بلاتکلیف رها گردید.

وی ادامه داد: در طول سال های اخیر رایزنی با شریک برای ادامه ساخت در حال انجام بود اما بنا به دلایلی همچون توقف کامل کارهای عمرانی بنیاد تعاون ناجا؛ نتوانستیم برای این پروژه چشم انداز خوبی متصور شویم و از آنجایی که هر روز مخاطرات گود بیشتر می شد بنا بر این اختتام دادن به قرارداد و پس گرفتن پروژه در دستور کار قرار گرفت.
معاون شهرسازی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه سرانجام بعد از کش و قوس های فراوان، قرارداد پروژه به پایان رسید، اضافه کرد: در کنار این اقدامات، بازبینی طرح "برج میلاد" بر اساس سفارش های شورای عالی شهرسازی و معماری و الزامات اقتصاد مبتنی بر فرهنگ، حل مسائل دسترسی به مجموعه، توجه به مسائل اجتماعی محله های پیرامون و... در دستور کار قرار گرفت و برای سیر مراحل قانونی پرونده محدوده برج میلاد با طرح نو به کمیسیون ماده ۵ فرستاده شد و در آن کمیسیون به تصویب هم رسید.

گلپایگانی با اعلان اینکه بر طبق موافقت کمیسیون ماده ۵، مجموعه برج میلاد در بین چهار بزرگراه مهم شهر تهران همت، حکیم، چمران و شیخ فضل الله بعنوان یک سایت ۱۲۰ هکتاری مشخص شد، اظهار داشت: برج میلاد و مرکز همایش ها در محدوده میانی و شمالی سایت در زمینی به وسعت ۱۸ هکتار راه اندازی شده است و شهرداری برای مابقی زمین ها نیز کاربری فرهنگی در نظر گرفت به شکلی که در چشم انداز ترسیم شده، مقرر است تا این مجموعه به مرکز "دیپلماسی فرهنگی" پایتخت تبدیل گردد.
وی افزود: معتقدیم که سایت برج میلاد می تواند در عرصه های بین المللی در حوزه های فرهنگی، هنری و... سرآمد باشد، به شکلی که زمینه ساز بسط و تجلی صنایع فرهنگی خلاق کشور شود که به همین دلیلهای رویکرد غالب سایت میلاد، "فرهنگی - اقتصادی" در نظر گرفته شد.
معاون شهرسازی شهرداری تهران با اعلان اینکه بعد از تحویل گود برج میلاد بلافاصله اقدامات لازم را جهت ساخت طرح نو در گود آن انجام خواهیم داد؛ اضافه کرد: رویکرد تازه ما در سایت برج میلاد فرهنگی و هنری است و حتی پیشنهاداتی در خصوص ساخت کاخ جشنواره یا مکانی برای حراج آثار هنری تهران یا ساخت مکانی برای معرفی صنایع دستی ایران در مقیاس جهانی داشتیم که در حال بررسی است و این در حالیست که با وجود بیمارستان میلاد و دانشگاه علوم پزشکی می توان بحث توریسم درمانی را هم جدی تر پیگیری کرد.

منبع:

1399/08/04
19:19:55
5.0 / 5
1116
تگهای خبر: پایتخت , سایت , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری