رئیس شورای شهر تهران:

نمی گردد مسئولان در رفاه باشند و از مردم انتظار تحمل سختی را داشت

نمی گردد مسئولان در رفاه باشند و از مردم انتظار تحمل سختی را داشت

به گزارش فقط سفر رئیس شورای شهر تهران با اشاره به شباهت فشارهای حداكثری به مسلمانان در زمان حال و زمان پیامبر اظهار داشت: پیامبر در شعب ابی طالب در همان شرایط دشوار مردم زندگی كرد و نمی گردد مسئولان از رفاه و آسایش برخوردار باشند و از مردم انتظار مقاومت و تحمل سختی را داشته باشند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محسن هاشمی بامداد امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران ضمن تسلیت رحلت رسول خدا (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) اظهار داشت: جامعه ما امروز در شرایط خیلی مشکل اقتصادی قرار دارد و تحت شدیدترین تحریم هاست، در عصر پیامبر نیز این فشار حداکثری در دوران شعب ابیطالب رقم خورد و مسلمانان با تحمل فشار با سربلندی از تحریم ها خارج شدند که امیدواریم بزودی با رفتن ترامپ، این دوره سختی هم به گشایش برای مردم تبدیل گردد.

وی با اعلان اینکه البته یکی از دلیلهای اصلی حمایت مسلمانان از پیامبر در دوران سختی های صدراسلام، همراهی رسول خدا (ص) با مردم در تحمل مشکلات بود، اضافه کرد: پیامبر در شعب ابیطالب در همان شرایط دشوار مردم زندگی کرد و نمی گردد مسئولان از رفاه و آسایش برخوردار باشند و از مردم انتظار مقاومت و تحمل سختی را داشته باشند.
به گفته وی، یکی از خاصیت برجسته پیامبر(ص)، اخلاق مداری حضرت بود که هدف از بعثت خود را نیز تعالی اخلاق در جامعه بیان کردند، بدون اخلاق و مدارا و مهربانی در جامعه، نماز و روزه و جهاد و حج، تنها پوستهی دین هستند که فاقد روح و معنویت است.

هاشمی با اعلان اینکه متاسفانه در جامعه امروز شاهد تعمیق شکاف و افزوده شدن احساس تنفر و جدایی میان سلیقه ها و رویکردهای مختلف فرهنگی، سیاسی و قومی و... هستیم، اضافه کرد: قسمتی از این چالش ها از عملکردهای جناحی و سلیقه ای در مسئولیت های رسمی سرچشمه می گیرد و متاسفانه دستگاههای فرهنگی و مسئولان مربوطه بجای تلاش در جهت ترمیم شکاف ها گاهی به تعمیق اختلافات دامن می زنند.

رئیس شورای شهر تهرن با تاکید بر اینکه باید بدانیم بدون فراگیری ارزش های اخلاقی و افزایش وحدت ملی، قادر به عبور از این شرایط سخت نخواهیم بود، افزود: اگر مسئولان و جناح های سیاسی تلاش شان در جهت فرافکنی مشکلات به عهده رقبا و دیگران باشد، بزودی خواهیم دید همه مسئولان و جناح های سیاسی با ریزش پایگاه اجتماعی خود مواجه خواهند بود چون در جمع جبری تنفر و کینه، همه بازنده اند و این در حالیست که درس بزرگ پیامبر اکرم و امام حسن و امام رضا(ع) برای ما، افزایش مدارا و مهربانی با دیگران، خطاپوشی و گذشتن از آبرو و موقعیت خویش برای مصلحت جامعه و حفظ جان و نوامیس و معیشت عمومی است.
هاشمی افزود: تصمیماتی که پیامبر اکرم، امام حسن و امام رضا(ع)، بر طبق عقلانیت و مصلحت دین و مردم گرفتند، بااینکه در آن روز با طعنه ها و تخریب های گروهی از افراد تندرو و هیجانی مواجه گردید اما مسیر صحیح را پیش روی جامعه باز کرد و منجر به ماندگاری راه اسلام برای قرن های متمادی و جوامع گوناگون شد و امیدواریم که این مسیر عقلانیت، میانه روی و مدارا را بتوانیم برای نسلهای آینده باز نگه داریم.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، به سبب تاخیر یک ساعته در تشکیل جلسه امروز شورای شهر، محسن هاشمی اجازه قرائت تذکر به اعضای شورای شهر را نداد.
منبع:

1399/07/22
13:03:59
5.0 / 5
1157
تگهای خبر: دستگاه , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری