اجرای طرح مدیریت بحران ساختمان در تهران

اجرای طرح مدیریت بحران ساختمان در تهران

فقط سفر: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اجرای طرح مدیریت بحران ساختمان آگاهی داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، رضا کرمی محمدی در توضیح این طرح اظهار داشت: بمنظور جلب مشارکت شهروندان در ارزیابی و افزایش ایمنی ساختمان ها و ارتقای آمادگی آنها در مواجهه با بحران طرح مدیریت بحران ساختمان اجرا می شود و بناست تا فاز نخست آن در مجتمع های مسکونی بیشتر از ۱۸ واحد و حداکثر ۱۰طبقه هر یک از محلات مناطق ۲۲گانه شهر تهران اجرا و در مراحل بعدی در تمامی ساختمان های شهر تهران اجرائی شود.

وی اظهار داشت: برنامه مدیریت بحران ساختمان مجموعه ای از آموزش ها، ارزیابی ها، اقدامات و کارهایی را شامل می شود که با انجام آنها میزان ایمنی و آمادگی ساکنان و بهره برداران ساختمان در مقابل حوادث افزایش می یابد.
کرمی محمدی با اعلان اینکه برنامه مدیریت بحران ساختمان در پنج مرحله انجام می شود، اشاره کرد: مرحله اول شامل شناسایی مخاطرات ساختمان و ارائه برنامه کاهش مخاطرات است که ارزیابان ایمنی برمبنای چک فهرست تهیه شده، ایمنی ساختمان را ارزیابی می کنند. بر طبق اطلاعات این چک فهرست، سطح خطر پذیری ساختمان و برنامه کاهش مخاطرات آن مشخص خواهد شد.
وی ادامه داد: در مرحله دوم مخاطرات منازل و واحدها شناسایی می شود و در این مرحله ساکنین هر واحد، بر طبق چک فهرست تهیه شده، مخاطرات واحد خودرا ارزیابی کرده و نسبت به سطح خطرپذیری واحد خود، شناخت پیدا می کنند.

کرمی محمدی ارائه برنامه واکنش در شرایط اضطرای و آموزش های لازم به ساکنان را از مراحل دیگر عنوان نمود و اظهار داشت: آموزش ها به صورت مجازی و حضوری برگزار می گردد و دوره آموزشی عملی اطفاء حریق از موارد آموزش های حضوری است. برنامه واکنش در شریط اضطراری نیز به صورت پوستر در لابی ساختمان نصب می شود و اقدامات لازم بعد از هر حادثه یا بحرانی را به ساکنین گوشزد می کند.

وی ادامه داد: در آخرین مرحله ساکنان ساختمان یا مجتمع با نقشه تخلیه امن اضطراری محله که نقاط امن محله را در مواقع بحرانی مشخص می کند، آشنا می شوند. شهروندان و مدیران مجتمع های مسکونی می توانند برای ثبت نام و ارزیابی ساختمان خود به پرتال سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و یا آدرس tdmmo.tehran.ir مراجعه کنند.
منبع:

1399/07/21
14:26:07
5.0 / 5
1276
تگهای خبر: آموزش , ثبت , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری