مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران:

عزم سازمان آتش نشانی برای پیشگیری از دریافت آخر كار برای ساختمان های ناایمن

عزم سازمان آتش نشانی برای پیشگیری از دریافت آخر كار برای ساختمان های ناایمن

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بر عزم این سازمان برای پیشگیری از دریافت آخر كار برای ساختمان های ناایمن تاكید نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، داوری در آئین گرامیداشت روز آتش نشان که در محل شورای اسلامی شهر تهران برگزار گردید ضمن تبریک روز آتش نشان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان اظهار داشت: امروز آتش نشانی سرمایه بزرگی در اختیار دارد و این سرمایه اعتماد مردم است. بدون شک این اعتماد بزرگترین سرمایه ای است که یک سازمان می تواند به دست آورد و باید خویش را برای ارتقای این اعتماد به روز کند.
وی ادامه داد: برای حفظ این سرمایه همه باید در سازمان آتش نشانی تلاش نماییم. این تلاش ظرف یک سال قبل در حوزه های مختلف مد نظر قرار گرفته، همه آتش نشان ها تلاش کردند به شکلی که در یک سال قبل بیشتر از ۷۱ هزار مأموریت توسط این سازمان انجام شده که ۲۵ درصد یعنی معادل ۲۷ هزار مورد مربوط به آتش سوزی ها و ۶۵۰۰ مورد هم مربوط به آتش سوزی ساختمان ها بوده، بدین سان همه برای ارتقای توان عملیاتی سازمان تلاش کردند.
وی افزود: امروز تجهیزات خوبی برای سازمان آتش نشانی تهیه شده که یا در حال ورود به سازمان است و یا امروز در سازمان به کار گرفته شدند. با وجود شرایط سخت تحریم ها تلاش ها همچنان ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث آموزش آتش نشانان اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی سازمان اجرای آموزش های نیروهای این سازمان است که به صورت جد در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم سال جاری هم ادامه پیدا کند. همینطور تمرین هایی که به افزایش توان عملیاتی آتش نشانان کمک می نماید هم در دستور کار قرار دارد.
داوری تصریح کرد: مبحث ایمنی شهر و ایجاد شهر تاب آور که باعث افزایش احساس ایمنی و آرامش در شهروندان آن می شود بخصوص در حوزه آتش سوزی های بزرگ امروز خوشبختانه تغییر کرده اما باید به این مورد توجه جدی داشته باشیم و شورای شهر تهران مصوبات خوبی در حوزه ایمنی داشته است
وی افزود: خلاهایی وجود دارد که نیاز است سایر سازمان ها هم ورود جدی داشته باشند اما مهم تر از همه اینها مشارکت و همکاری شهروندان است که اگر نباشد نمی توانیم راه را با سرعت مناسب طی نماییم. قوانین هم باید به کمک ما بیایند تا در جهت ارتقای توان عملیاتی با عزمی جدی حرکت نماییم.
وی ادامه داد: امروز نگاه سازمان تنها به توسعه ایستگاه ها و تجهیزات نیست. تمام ساختمان های جدید الاحداث شهر امروز شامل مقررات ایمنی می شوند و سرعت بازدید از این ساختمان ها بالا رفته، البته در این راه مشکلاتی هم وجود دارد اما اراده سازمان این است که اجازه ندهد هیچ ساختمان ناایمنی در شهر آخر کار بگیرد.
داوری با اشاره به اینکه همه تلاش ها در سازمان آتش نشانی برای مقابله را بیماری کرونا انجام شده است، اظهار داشت: در شرایط سختی بیماری کووید ۱۹ همه آتش نشان ها حتی در دوره تعطیلات فروردین ماه هم در خیابان ها حضور داشتند و تمام تلاش خویش را بکار گرفتند. در این راستا تجهیزات ابتکاری به همت کارشناسان سازمان ساخته شد و مورد توجه مردم و حتی دنیا قرار گرفت. آتش نشانان احساس تعهد خود به مردم را همیشه داشتند اما توان مقابله با حوادث جایگاهی دارد و به موارد دیگری هم با هدف پیشگیری باید توجه ویژه داشته باشیم.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا در این مراسم که با حضور محسن هاشمی رفسنجانی ریاست شورای شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، احمد مسجدجامعی و نماینده پست برگزارشد از تمبر یادبود هفتم مهر ماه روز آتش نشان رونمایی گردید.
منبع:

1399/07/09
09:12:26
5.0 / 5
1193
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری