استاندار تهران:

ضرورت توسعه فضاهای ورزشی مدارس

ضرورت توسعه فضاهای ورزشی مدارس

فقط سفر: استاندار تهران با اشاره به ضرورت توسعه فضاهای ورزشی مدارس و لزوم همكاری دستگاه های استان تهران جهت اجرای طرح كوچ با هدف كنترل وزن و چاقی دانش آموزان، اظهار داشت: باید بخشی از كمك های مومنانه به اقلام ورزشی اختصاص پیدا كند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به لزوم حفظ سلامت آحاد جامعه، تصریح کرد: بر مبنای اعتقاد دانشمندان عوامل ارثی و محیطی بر هم زننده سلامت افراد است هر چه عوامل ارثی قوی باشد، اما اگر عوامل محیطی مدیریت شود می توان اثرات عوامل ارثی را کم کرد.

وی ادامه داد: در غربالگری ژنتیکی ازدواج هم زمینه کاهش معلولیت زایی فراهم گشته است، بعلاوه ناراحتی های گوارشی هم با تغذیه صحیح مهار می شود.

وی افزود: 56 درصد مرگ و میرها در استان تهران ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است که با تحرک و ورزش قابل مدیریت است، 20 درصد مربوط به سوانح و حوادث، 10 درصد ناشی از سرطان ها، 10 درصد مربوط به بیماری های تنفسی و سایر عوامل هم 4 درصد را به خود اختصاص می هد.

وی تصریح کرد: به منظور کنترل وزن دانش آموزان در چارچوب طرح کوچ بعنوان اقدام فرابخشی ضروریست که همه دستگاه ها همکاری و هم افزایی لازم را به عمل آورند.
بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به لزوم کنترل وزن در بین دانش آموزان، اظهار داشت: توسعه کمی و کیفی حمل و نقل عمومی جهت کاهش میزان استفاده از سرویسهای مدارس و توسعه فضاهای ورزشی باید مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: ساخت ورزشگاه خوب است منتها باید زمینه توسعه امکانات ورزش های همگانی و امکان دسترسی عمومی به وسایل ورزشی فراهم گردد بعلاوه صداو سیما هم در زمینه تبلیغ کالاهای مضر همچون چیپس و پفک و غیره باید رویکرد جدیدی اتخاذ کند چونکه چنین تبلیغاتی ممنوع می باشد.

استاندار تهران تصریح کرد: در مدارس استان تهران وسایل ورزشی بایستی توسعه پیدا کند و بخشی از کمک های مومنانه هم به اقلام ورزشی اختصاص پیدا کند تا زمینه ارتقا فعالیتهای ورزشی در بین دانش آموزان فراهم گردد.
منبع:

1399/06/27
19:29:38
5.0 / 5
1653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری