هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود

هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم می شود

برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، امروز (۲۴ شهریور ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد پایتخت كیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا بامداد امروز (۲۴ شهریورماه) با حاکمیت جو آرام طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودرو ها و افزایش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

باعدم وزش باد مؤثر طی روز و آسمان صاف به همراه حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» احتمال می رود بیشینه غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر افزایش یابد و سبب کاهش کیفیت هوای برخی مناطق شود. در شامگاه با عدم وزش باد مؤثر، افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع آلاینده ها انتظار می رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

افزایش نسبی تندی باد در اولین ساعات فردا (۲۵ شهریور ماه) سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و با وجود افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

طی روز کاهش تندی باد سبب تجمع آلاینده ها می شود و علاوه براین بیشینه غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر نسبت به روز پیش از میزان بیشتری برخوردار خواهد بود، ازاین رو با کاهش کیفیت هوا شرایط نامطلوب در بیشتر مناطق برقرار خواهد شد.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۲۵ شهریور ماه) همراه با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی سبب انباشت آلاینده ها و به تبع آن پیشبینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدود ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۲ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۰ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/06/24
13:55:31
5.0 / 5
1655
تگهای خبر: پایتخت , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری