آخرین جزئیات اعطای تسهیلات كرونایی به تاكسیرانان

آخرین جزئیات اعطای تسهیلات كرونایی به تاكسیرانان

به گزارش فقط سفر مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های كشور آخرین جزئیات اعطای تسهیلات به رانندگان تاكسی و سرویس مدارس در كشور را شرح داد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی در تشریح تسهیلات اعطایی به رانندگان تاکسی به دنبال انتشار کرونا اظهار داشت: دو نوع تسهیلات در حوزه رانندگان تاکسی به آنها اعطا شده که اولین آن با همکاری بنیاد علوی از جانب بنیاد مستضعفان برای رانندگان صدمه دیده به صورت قرض الحسنه و به مبلغ دو میلیون تومان پرداخت می شود که تا کنون ۱۵ هزار نفر از رانندگان تاکسی این تسهیلات را دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: تسهیلات مشاغل صدمه دیده هم توسط وزارت رفاه به مبلغ شش میلیون تومان به تمامی رانندگان تاکسی و سرویس مدارس که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند و بیمه ویژه رانندگی تأمین اجتماعی دارند و یا فاقد بیمه هستند پرداخت می شود. رانندگان بعد از ثبت نام در سامانه کارا با احراز فعالیت آنها به شعبه بانک برای دریافت وام شش میلیون تومانی با سفته و یا چک بعنوان ضامن معرفی خواهند شد.
وی افزود: در پرداخت تسهیلات دو میلیون تومانی که با همکاری اتحادیه تاکسیرانی های شهری و بنیاد مستضعفین انجام داده تعداد پرداخت این تسهیلات محدود است و تنها برای رانندگان صدمه دیده ای که خود و یا خانواده آنها بیمار شده اند و توسط سازمان های تاکسیرانی شناسایی می شوند پرداخت خواهد شد. این تسهیلات با نرخ کارمزد ۴ درصد و در ۲۴ ماه بازپرداخت خواهد شد. تا کنون ۱۵ هزار نفر از رانندگان این تسهیلات را دریافت کرده اند و در گام اول تا ۲۵ هزار نفر از رانندگان این تسهیلات را دریافت می کنند. امیدواریم در فاز دوم هم ۲۵ هزار نفر دیگر این تسهیلات را دریافت نمایند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های کشور در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تسهیلات اعطایی شش میلیون تومانی به رانندگان تاکسی و سرویسهای مدارس اظهار داشت: پیرو مصوبه هیات وزیران برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده، تاکسیرانان هم در جمله این مشاغل قرار گرفتند تا بعد از ثبت نام در سامانه کارا این تسهیلات را دریافت نمایند. این تسهیلات سه ماه تنفس دارد و با احتساب این سه ماه ظرف ۲۴ ماه قابل بازپرداخت هستند. تا کنون ۱۵۰ هزار نفر رانندگان ثبت نام خویش را تکمیل و در فرایند دریافت این تسهیلات قرار گرفته اند.
ضامنی در پاسخ به سوالی در مورد پلاک گذاری تاکسی های دو گانه سوز اظهار داشت: بر مبنای قانون پلاک گذاری برای تاکسی ها استاندارد یورو۴ به استاندارد یورو۶ ارتقا پیدا کرد اما برخی از خودرو ها با استاندارد یورو۴ تولید شده بود که اجازه پلاک گذاری آنها داده نمی شد. بنابراین با موافقت و مصوبه هیات وزیران برای ۵۰۰۰ تاکسی یورو۴ اجازه پلاک گذاری صادر شد که فرایند آن هم شروع شده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون رانندگان تاکسی در سرتاسر کشور در جهت اجرای پروتکل های بهداشتی از ماسک استفاده می نمایند و تمامی پروتکل ها را به صورت دقیق رعایت می کنند.1399/05/10
23:47:29
5.0 / 5
1856
تگهای خبر: استاندارد , ثبت , خانواده , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری