مسجد جامعی تاكید كرد

ضرورت عرضه گزارش جانمایی گورستان های جدید درشورای شهر تهران

ضرورت عرضه گزارش جانمایی گورستان های جدید درشورای شهر تهران

به گزارش فقط سفر عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت عرضه گزارش جانمایی گورستان های جدید پایتخت در صحن شورای شهر تاكید نمود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود با بیان این که در آستانه پنجاهمین سالگرد تاسیس بهشت زهرا (س) تهران هستیم، اظهار داشت: در همان زمان فضای سبز بهشت زهرا (س) توسط سازمان پارکها طراحی شده و از گیاهان کم مصرف برای پوشش گیاهی این منطقه استفاده کردند.
وی با بیان این که ظرفیت بهشت زهرا (س) برای 25سال طراحی شده بود، اما حالا بیشتر از 50 سال از تاسیس بهشت زهرا (س) می گذرد، اظهار داشت: هم اکنون بهشت زهرا (س) به علت موقعیتی که دارد و همینطور دفن خیلی از چهره های شاخص سرمایه ملی به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه چندی قبل کتابی تحت عنوان هزار چهره شاخص مدفون شده در بهشت زهرا (س) چاپ شد، اظهار داشت: بهتر است در مطالعاتی که برای جانمایی گورستان های جدید در پایتخت انجام می شود به ظرفیت های بهشت زهرا هم توجه گردد تا بتوانیم گورستانی شبیه به بهشت زهرا (س) داشته باشیم.
مسجد جامعی با بیان این که لازم است ساختار گورستان های بعدی تهران مورد بررسی در صحن شورای شهر قرار گیرد، اظهار داشت: لازم است که گزارش ویژه ای از وضعیت انجام مطالعات برای جانمایی گورستان های جدید در پایتخت در شورا عرضه شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در واکنش به این تذکر مسجد جامعی اظهار داشت: جالب است بدانید که بهشت زهرا (س) تهران تنها گورستان مشجر دنیا است که سه ایستگاه مترو هم در آن ساخته شده است.1399/02/23
14:09:37
5.0 / 5
2631
تگهای خبر: پایتخت , شهر , شورای شهر , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری