بررسی برگزاری جلسات مجازی شورای شهر تهران در هیات رئیسه

بررسی برگزاری جلسات مجازی شورای شهر تهران در هیات رئیسه

به گزارش فقط سفر اعضای شورای شهر تهران پیشنهادی در خصوص برگزاری مجازی جلسات روزهای سه شنبه این شورا را بررسی كردند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی پیشنهادی در خصوص اصلاح آیین نامه داخلی شورای شهر در مورد محل برگزاری جلسات روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و محسن هاشمی بعنوان رئیس جلسه در مورد جزئیات این پیشنهاد اظهار داشت: بر مبنای آیین نامه داخلی شورای شهر اعضا موظف می باشند در ماه دو جلسه در محل شورای شهر برگزار كنند، اما می بینید كه اعضای شورای شهر شش جلسه در ماه برگزار می كنند كه جلسات یكشنبه به صورت ثابت و جلسات روزهای سه شنبه یك هفته در بین است.
وی با اشاره به اینكه در آیین نامه داخلی شورا قید شده است كه جلسات باید در صحن علنی برگزار گردد نه جای دیگر، اظهار داشت: حالا اعضای شورای شهر پیشنهادی مطرح نمودند كه این آیین نامه اصلاح گردد اما من پیشنهاد می دهم جلسات یكشنبه ها به صورت ثابت و علنی در صحن باشد، اما جلسات روزهای سه شنبه به صورت مجازی برگزار گردد.
وی ادامه داد: این پیشنهاد به این علت مطرح می شود كه آیین نامه داخلی شوراها باید به پیشنهاد شورایعالی استان در هیات وزیران به تصویب برسد و حالا چون این فرایند طولانی است پیشنهاد دیگری مطرح می نماییم اما دقت داشته باشید كه درست نیست وقتی یك سوم كارمندان شهرداری باید سركار حاضر باشند اعضای شورا برای خودشان یك آیین نامه اصلاح كنند و این در اذهان عمومی خوب نیست و بهتر است اجازه دهید كه جلسات یكشنبه ها علنی برگزار گردد و تا آخر بحران كرونا هم جلسات سه شنبه ها مجازی برگزار شود، اما در جلسات سه شنبه ها هم همه موارد طرح ها و لوایح را بررسی می نماییم و رای گیری منوط به جلسه های علنی می باشد و ما در جلسات مجازی مصوبه ای نداریم.
بهاره آروین در واكنش به این پیشنهاد اظهار داشت: در جلسات عادی همه افرادی كه خواستار شركت باشند می توانند شركت نمایند اما در جلسات مجازی چه اتفاقی می افتد؟ اینكه ما بحث هایمان را در جلسات مجازی انجام دهیم و تصمیم را در صحن بگیریم نزد افكار عمومی پسندیده نیست و به نظرم با منطق جلسات هم همخوانی ندارد.
محمود میرلوحی هم در واكنش به این پیشنهاد اظهار داشت: نیروهای عملیاتی شهرداری تهران در صف مقدم مقابله با كرونا قرار دارند و دیدید كه در یك دوره جدید همكاری وزارت بهداشت با كمك شهرداری غربالگری در پایتخت را هم انجام می دهد.
وی با اشاره به اینكه بنا به قول ستاد كرونا تا كنون بیشتر از 67 میلیون نفر در طرح غربالگری شركت كردند اما مشاركت تهرانی ها به زحمت به 50 درصد می رسد اظهار داشت: نرخ مشاركت تهرانی ها پایین است و حالا با كمك شهرداری تهران غربالگری وارد فاز جدیدی می شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات مجازی و تعطیلی مجلس اظهار داشت: دیدید كه چه انتقاداتی به تعطیلی مجلس به علت انتشار كرونا شد و حالا نباید ما به مانند آنها كار نماییم.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، نهایتا محسن هاشمی اظهار داشت: این پیشنهاد یعنی برگزاری علنی جلسات روز یكشنبه و برگزاری جلسات مجازی روزهای سه شنبه در هیات رئیسه بررسی خواهد شد و در صورتی كه به این جمع بندی رسیدیم كه این مهم صورت گیرد و یا در صورتی كه احتیاج به طرح داشته باشد باردیگر این مورد را در صحن علنی مطرح خواهیم كرد.
منبع:

1399/01/17
23:51:48
5.0 / 5
2899
تگهای خبر: پایتخت , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری