تاكید باردیگر شورای شهر بر ثبت ملی توچال

تاكید باردیگر شورای شهر بر ثبت ملی توچال

به گزارش فقط سفر در جلسه بامداد امروز شورای شهر تهران، اعضای این شورا همچنان بر ثبت ملی توچال بعنوان میراث طبیعی شهر تهران تاكید نمودند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی ثبت توچال بعنوان میراث طبیعی شهر تهران بار دیگر روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم در توضیح این طرح اظهار داشت: یكی از اعضای شورای شهر پیشنهاد ثبت توچال بعنوان میراث طبیعی شهر تهران را بیان كرد و پیشنهاد داده بود كه مدیریت شهری به سازمان میراث فرهنگی پیشنهاد دهد كه این مجموعه كوهستانی ثبت ملی شود، اما كمیسیون فرهنگی و اجتماعی كه كمیسیون تخصصی شمرده می شود این پیشنهاد را نپذیرفته است كه در جلسه پیشین دلیلهای عدم موافقت عنوان شد، اما رای گیری به زمان دیگری موكول شد.
وی ادامه داد: حالا در این نشست نظر كمیسیون فرهنگی و اجتماعی به رای گذاشته می شود. یعنی به عبارت دیگر اگر اعضا به نظر كمیسیون فرهنگی در خصوص رد این پیشنهاد رای مثبت دهند این پیشنهاد مسكوت می ماند اما اگر اعضای شورا با این پیشنهاد كمیسیون فرهنگی موافقت نكنند و همچنان بر ثبت توچال اصرار بورزند برمبنای بخشنامه باید این مساله در یك كمیته چند جانبه بررسی شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر به نظر كمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص رد پیشنهاد ثبت توچال بعنوان میراث طبیعی تهران رای منفی دادند و محسن هاشمی اضافه كرد: پیشنهاد ثبت توچال بعنوان میراث طبیعی جهت بررسی بیشتر به سه كمیسیون محیط زیست، شهرسازی و فرهنگی ارجاع داده می شود تا باردیگر با بررسی همه جانبه این پیشنهاد، باردیگر این طرح را برای تعیین تكلیف به صحن علنی بیاورند.1399/01/17
16:22:47
5.0 / 5
3068
تگهای خبر: ثبت , شهر , شورای شهر , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری