رییس فرهنگ سرای خاوران:

كارگاه تولید ماسك فرهنگ سرای خاوران جزو سه كارگاه اصلی تولید ماسك مردمی شهر تهران است

كارگاه تولید ماسك فرهنگ سرای خاوران جزو سه كارگاه اصلی تولید ماسك مردمی شهر تهران است

به گزارش فقط سفر رئیس فرهنگ سرای خاوران با اشاره به اینكه كارگاه تولید ماسك حضرت زینب(س) با 10 دستگاه چرخ خیاطی كار خویش را شروع كرد و الان با 1000 دستگاه به كار خود ادامه می دهد، اظهار داشت: این كارگاه جزو سه كارگاه اصلی تولید ماسك مردمی شهر تهران است.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، اسماعیل قضات لو مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۵ و رئیس فرهنگ سرای خاوران درباره آغاز فعالیت كارگاه تولید ماسك در این مركز اظهار داشت: كارگاه تولید ماسك همزمان با میلاد حضرت علی(ع) كار خودرا شروع كرد. یك هفته پیش از میلاد و همزمان با شروع بیماری كرونا با دوستان قرارگاه جهادی شهر تهران جلسه ای داشتیم و گفتیم چه كمكی می توانیم برای مقابله با ویروس كرونا داشته باشیم. دیدیم یك ظرفیتی در فرهنگ سرای خاوران وجود دارد و آن كلاس خیاطی با ۶ دستگاه است كه این دستگاه ها می توانند به تولید ماسك كمك كنند. ۴ دستگاه دیگر هم از مراكز گرفتیم و مجموعا با ۱۰ دستگاه این كارگاه كار خودش را آغاز كرد.
وی ادامه داد: با همت دوستان و همكاران در فرهنگ سرای خاوارن تعداد چرخ خیاطی ها به عدد ۱۰۰۰ رسید و هم اكنون با ۱۶۵ كارگاه و ۱۵۰۰ نفر در حال فعالیت، این قرارگاه جزو سه كارگاه اصلی تولید ماسك مردمی شهر تهران است.
قضات لو درباره نام گذاری این كارگاه اظهار داشت: به سبب اینكه ادامه كار این كارگاه و جدی شدن آن مقارن شد با شهادت حضرت زینب(س)، به پیشنهاد دوستان اسم مشتركی بعنوان «قرارگاه جهادی حضرت زینب(س)» انتخاب كردیم.
رئیس فرهنگ سرای خاوران در ادامه بیان كرد: باتوجه به نیازی كه وزارت بهداشت و بخش های درمانی درباب اقلام بهداشتی و پزشكی دارند، حدودا تمام تولیدات این قرارگاه در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد. باتوجه به كمبودهایی كه وجود دارد اگر این تولیدات ۱۰ برابر هم شود، باز هم نیازهای بخش درمانی شهر تهران را پاسخ گو نیست و جا دارد كه تولیدات بیشتر شود. فرصت خوبی است كه دعوت كنم از همه كسانی كه می توانند كمك كنند و در سه زمینه لبیك بگویند. اول كسانی كه كارگاه های خیاطی و ظرفیت برای تولید ماسك دارند. ما می توانیم از آنها حمایت نماییم و مواد اولیه را در اختیارشان قرار دهیم. دوم كسانی كه چرخ خیاطی دارند ولی به صورت انفرادی هستند، از این افراد دعوت می نماییم تا با رعایت اصول بهداشتی در یك فضای اشتراكی كارگاهی راه اندازی كنند. سوم كسانی كه نه چرخ خیاطی دارند و نه مهارت خیاطی ولی می توانند به صورت غیرنقدی كمك كنند. برای مثال ماشین یا موتور سیكلت دارند كه می توانند در جا به جایی ماسك ها كمك كنند.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اسماعیل قضات لو درانتها اظهار داشت: ماسك ها بعد از تولید به پایگاه هایی كه دستگاه های ضدعفونی كننده دارند فرستاده می شود و پس از ضدعفونی كردن از فرهنگ سرای خاوران برای وزارت بهداشت ارسال می شود. همین طور باید اشاره نمود كه هزینه تولید ماسك تا به امروز به صورت كاملا مردمی جمع آوری شده است.1399/01/09
00:11:37
5.0 / 5
3436
تگهای خبر: دستگاه , شهر , فضا , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری