دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام كرد

كاهش ۸۰ درصدی پروازهای داخلی

كاهش ۸۰ درصدی پروازهای داخلی

به گزارش فقط سفر دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از كاهش بیشتر از ۸۰ درصدی پروازهای داخلی و سفرهای هوایی مردم در این ایام اطلاع داد و اظهار داشت: شركت های هواپیمایی در این هفته ها بر مبنای محاسبات صورت گرفته بیشتر از ۳۰۰۰ میلیارد تومان تا پانزدهم فروردین ماه زیان می كنند كه امیدواریم با مصوبات صورت گرفته بگونه ای زیان آنها جبران شود.


مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: پارسال در چنین روزهایی در اوج سفرهای هوایی قرار داشتیم و شركت های هواپیمایی برای پروازهای فوق العاده برنامه ریزی می كردند اما سال جاری شرایط كاملاً برعكس شده و شاهد كاهش شدید پروازهای داخلی و تقاضای مسافران برای انجام این پروازها هستیم و در این میان هم پروازهای خارجی با محدودیت های بسیار آن هم در چندین مسیر محدود از جانب ایران ایر انجام می شود.

قطع شدن پروازهای رشت، رامسر، شیراز و اهواز
وی ادامه داد: به علت آنكه تقاضایی برای پرواز به مقصد رشت و رامسر وجود نداشت، پروازها به صورت كامل در این راه قطع شده است. همینطور پروازها در استان های درگیر مانند مازندران بسیار محدود انجام می شود و قیمت آنها از حداقل نرخ مصوب هم كمتر شده است.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی افزود: شرایط بگونه ای شده كه برخی شركت های هواپیمایی پروازهایشان به مقاصدی مانند شیراز و اهواز را كه مسافرت چندانی هم وجود ندارد، قطع كرده اند و این مساله سبب شده پروازها به این مقاصد هم قطع شود.

كمبود نقدینگی عامل تاخیر در پرداخت بهای بلیت های كنسل شده
اسعدی سامانی همینطور در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه چرا بعضی از ایرلاین ها بهای بلیت های كنسل شده مردم را برخلاف دستورالعمل های ابلاغ گردیده پرداخت نمی كنند؟ اظهار داشت: مشكلاتی در این ایام برای ایرلاین ها به وجود آمده است، چونكه كاهش شدید پروازها و تقاضای مردم برای خرید بلیت هواپیما سبب كاهش شدید درآمد ایرلاین های داخلی شده است و آنها گرفتار كمبود این نقدینگی شده اند و اگر گاها پرداخت بهای بلیت پرواز كنسل شده مردم با تأخیر روبرو شده، بنابراین است.
وی افزود: بر مبنای محاسبات صورت گرفته شركت های هواپیمایی داخلی تا پانزدهم فروردین ماه از كنسل شدن پروازها و كاهش آنها حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان ضرر می كنند و این زیان تنها مختص شركت های هواپیمایی بوده و دفاتر خدمات مسافری، هتل ها و غیره را در بر نمی گیرد.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: شركت های هواپیمایی علاقه مند هستند مردمی كه بلیت پروازشان را كنسل كرده اند بهای آنرا پرداخت كنند اما با مشكل روبرو شده اند؛ ازاین رو از همه مسافران درخواست می نماییم كه سعه صدر داشته باشند و بدانند كه بزودی این اتفاق می افتد و بهای بلیت كنسل شده آنها پرداخت خواهد شد.
اسعدی سامانی تصریح كرد: با عنایت به این كه برآوردهای خویش را از ضرر و زیان صوررت گرفته به دولتمردان داده ایم و امیدواریم هر چه زودتر تدابیری در ستاد مقابله با كرونا برای جبران این مشكل بیاندیشند تا شركت های هواپیمایی بتوانند روی پای خود بایستند و به فعالیت شان در صنعت حمل و نقل هوایی ادامه دهند.1399/01/01
21:40:43
5.0 / 5
3254
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری