ماجراجویی در معبد تاریخی

ماجراجویی در معبد تاریخی

فقط سفر: شرق آسیا در این سال ها با شتاب فزاینده ای به سمت سبك زندگی غربی عزیمت كرده است. با این وجود آموزه های شرقی همچنان منفذهایی محسوب می شوند كه به انسان گرفتار در زندگی ماشینی سفارش می كنند به اصل و ذات خویش بازگردند.


معبد جینكوانزا یك معبد تاریخی است كه در پارك ملی بوخانسان در نزدیكی (شمال) سئول واقع شده است. این معبد به دستور پادشاه هیونجونگ از سلسله گوریو در قدردانی از راهب بزرگ بودایی، جینوان، ساخته شده است. در تاریخ آمده كه جینكوان در زمان جوانی، زندگی پادشاه هیون جونگ را نجات داد و پادشاه با ساختن معبد، برای او جبران كرد.
معبد جینكوانسا از چندین ساختمان تشكیل شده است و برنامه های موقتب اجرا می كند كه بازدید كنندگان می توانند فرهنگ بودایی دست اول را با آنها تجربه كنند. برای گروه ها، كودكان و جوانان برنامه هایی وجود دارد؛ حتا امكان اقامت تا به شكلی علاوه بر آشنایی با آیین بودایی، مشاركت كنندگان با استفاده از موقعیت طبیعتی كه برای آن هم انرژی های خاص مفروضند، به پالایش روح و جسم خود در اقامت هدفمند یا ماجراجویانه ی خود دست یابند.


گردانندگان خوش برخورد معبد می گویند، كوه باآنكه همان كوه است اما هر بار كه به آن نگاه می كنید، در ظاهر آن متفاوت می باشد. بسته به تغییر هوا، بسته به تغییر فصول، بسته به زاویه دید، بسته به حالت ذهن بیننده، بسیار متفاوت می باشد. باآنكه آموزه ها تغییر نمی كند اما نحوه نزدیك شدنشان به ما، با عنایت به جریان زمان، اشیاء و شرایط مختلف دیگر به اشكال مختلف بیان می شود. حالا ما در موقعیتی هستیم كه می توان دوره ای دیگر را در آثار تاریخ هزاره ترسیم كرد. اینجا خیلی از افراد می توانند آزادانه به تعلیم نزدیك شوند و همینطور یك مكان استراحت دلچسب خواهد بود كه در آن برای كسانی كه در هرج و مرج زمان و خودخواهی شخصی غوطه ور هستند، آرام گیرند.

حكاكی سنگی بودا در نزدیكی ورودی جینكووانزا

1398/11/22
17:16:47
5.0 / 5
4705
تگهای خبر: طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری