مناسب سازی مجموعه های ورزشی شهرداری برای جانبازان و معلولان

مناسب سازی مجموعه های ورزشی شهرداری برای جانبازان و معلولان

به گزارش فقط سفر سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اینكه مناسب سازی مجموعه های ورزشی برای معلولان و جانبازان در سه فاز در حال اجراست، اظهار داشت: بر مبنای برنامه در حال اجرا، تا آخر خردادماه سال آینده، ۲۰ مجموعه ورزشی شهرداری جهت استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی می شود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، "مجید رباطی" با بیان این خبر اظهاركرد: بر این اساس، مناسب سازی مجموعه های ورزشی شهرداری تهران در سه فاز زمانی تا آخر آذرماه سالجاری، تا آخر بهمن ماه سال ۹۸ و تا آخر خرداد ماه سال ۹۹ انجام می شود كه الان از ۲۰ مجموعه پیشبینی شده در فاز اول، مجموعه های شهید دستجردی، ایثار، شهیدپورزند، شهدای افسریه، معلم و حكیمیه، تا آخر آبان ماه جاری مناسب سازی شده است.
وی ادامه داد: همینطور مجموعه های ویژه جانبازان و معلولین همچون مجموعه قمر بنی هاشم (ع) در منطقه ۲۰ شهرداری (به عنوان بزرگترین مجموعه ورزشی خاورمیانه) و مجموعه های حضرت ابوالفضل (ع) در مناطق ۱۵ و ۲۲ به جهت رویكرد ذاتی خود در عرضه خدمات به این قشر از جامعه، كاملا مناسب استفاده جانبازان معلولین تهرانی است.
سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران اظهاركرد: مناسب سازی مجموعه های شهید علیپور، جانبازان، شهدای آزادی، پردیس، كیانشهر، ولیعصر، خاورشهر، ستاره، خلیج فارس، رسالت و ۲۲ بهمن نیز، در فاز اول پیشبینی شده كه تا آخر آذرماه سالجاری انجام می پذیرد.
به قول رباطی، شیب دار بودن ورودی و خروجی حوضچه كلر، امكان دسترسی به سرویس های بهداشتی (بدون پله و در سطح همكف)، فراهم كردن دسترسی به رختكن ها، تعبیه كابین های مخصوص جهت رفاه حال گروه های خاص، نصب شیرهای آب از نوع اهرمی، قرار گرفتن دوش ها در سطح همكف، نصب سرویس های بهداشتی فرنگی، نصب دستگیره های نگهدارنده (هندریل) در قسمتهای سرویس بهداشتی، رختكن و رمپ و مناسب سازی ارتفاع روشویی ها همچون اقدامات در دست اجرا برای مناسب سازی اماكن است.

برگزاری پارالمپیادهای ورزشی ویژه معلولان و جانبازان

ایشان در ادامه با اشاره به برگزاری پارالمپیادهای ورزشی ویژه معلولان و جانبازان در سال ۹۸ اظهار داشت: در این حوزه در بخش آقایان، برگزاری پارالمپیاد در رشته های دارت، تیراندازی، دو میدانی، مینی بسكتبال، بوچی و بوچیا، فوتبال روی میز و شنا به میزبانی مناطق ۲۲ گانه انجام شده است. همینطور برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت های مختلف در مدارس همچون مدرسه شهید مسعودی و مدرسه پیروزی واقع در منطقه یك، دبستان ایمان واقع در منطقه ۱۱، بازدید از آسایشگاه های ثارالله و امام خمینی (ره)، برگزاری مسابقات گلبال و كارگاه های آموزشی، رقابت های مختلف ورزشی در مناطق۲۲ گانه به میزبانی مناطق ۵، ۸، ۱۱ و ۲۰ انجام پذیرفته است.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ورزش شهرداری تهران، به قول رباطی، برگزاری دوشنبه های ورزشی در مجموعه قمر بنی هاشم و همینطور مدرسه شهید ساریخانی (با حضور دانش آموزان سندروم داون به مناسبت بازگشایی مدارس) از دیگر برنامه های این بخش برشمرده می شود. برگزاری ایستگاه های ورزشی در مناطق یك، چهار، هشت، ۱۱ و ۲۰ و نیزبرگزاری رقابت های مختلف ورزشی در مراكز توانبخشی "امید به آینده" و "هادی و مهدی" واقع در منطقه ۱۱ شهرداری از دیگر اقدامات معاونت ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداری در این بخش به حساب می آید.1398/11/19
22:54:11
5.0 / 5
4028
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری