معاون وزیر راه به فقط سفر اعلام كرد

آخرین جزئیات تردد در آزادراه تهران - شمال

آخرین جزئیات تردد در آزادراه تهران - شمال

فقط سفر: معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود امیدواریم پیش از افتتاح رسمی قطعه یك آزادراه تهران - شمال بتوانیم چند روز تردد آزمایشی داشته باشیم تا نقصها احتمالی را برطرف نماییم. همین طور ممكنست برای روزهای خاص و جلوگیری از ایجاد ترافیك در ابتدا و انتهای این مسیر محدودیت ترافیكی اعمال نماییم.


خیرالله خادمی - مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور - در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص این كه آیا روزهای خاصی برای تردد از آزادراه تهران - شمال بعد از افتتاح اعلام می كنید؟ اظهار نمود: تردد از آزادراه تهران - شمال بعد از افتتاح همه روزه خواهد بود. اما در بعضی از مواقع ممكنست محدودیت ترافیكی در ساعاتی خاص ایجاد نماییم كه البته این مساله در جلسه بهمن ماه نهایی خواهد شد.
وی افزود: برای تردد در حالت عادی هیچ مشكلی نخواهیم داشت، اما در زمانی كه پیك ترافیك است و به سبب آنكه این آزادراه از اتوبان همت آغاز و به شهرستانك و جاده قدیم چالوس منتهی می شود، ممكنست ترافیك پس بزند؛ بدین سبب در جلسه پیش رو دراین زمینه تصمیم گیری خواهد شد كه چگونه ترافیك را مدیریت كرده و نحوه بهره برداری از این آزادراه را چگونه باشد.

عوارض خروج از قطعه یك آزادراه تهران - شمال الكترونیكی است
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور همین طور در مورد سوال دیگری در خصوص این كه عوارض آزادراه تهران - شمال چقدر است و آیا دراین زمینه مصوبه ای داشته اید یا خیر؟ اظهار داشت: نرخی برای تعیین عوارض این آزادراه پیشنهاد شده كه بر طبق هزینه و برگشت سرمایه آن در نظر گرفته شده است، اما این پیشنهاد را در كمیته تخصصی آن بررسی كردیم و در هیات دولت نیز ارزیابی می شود تا بتوانیم كاهشی نسبت به برآورد صورت گیرد و به شكلی كه بازگشت سرمایه سرمایه گذار منطقی باشد اعمال نماییم. اما باید اظهار داشت كه قطعه یك آزادراه تهران - شمال ایستگاه دریافت عوارض نخواهد داشت و مردم برای پرداخت باید به صورت الكترونیكی اقدام نمایند.
خادمی افزود: امیدواریم پیش از افتتاح و بهره برداری رسمی از قطعه یك آزادراه تهران - شمال بتوانیم تردد آزمایشی را طی چند روز با تعدادی ماشین محدود برقرار نماییم تا بتوانیم اگر كم و كسری است نسبت به رفع نقصها اقدام نماییم.
منبع:

1398/11/02
15:03:04
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: آزمایش , حمل و نقل , شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری