وزارت میراث و گردشگری و جهاددانشگاهی تفاهم نامه امضا كردند

وزارت میراث و گردشگری و جهاددانشگاهی تفاهم نامه امضا كردند

فقط سفر: تفاهم نامه همكاری بین جهاد دانشگاهی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای توسعه همكاری ها در حوزه های آموزش، فرهنگ و پژوهش به امضای حمیدرضا طیبی و علی اصغر مونسان رسید.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، ایمانی خوشخو ـ رئیس پارك ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ـ در مراسم امضای این تفاهم نامه كه امروز (یكشنبه ۲۲ دی ماه) در دانشگاه علم و فرهنگ انجام شد ضمن عرض تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی و سرنشینان هواپیمای اوكراینی به كارهای این پارك در یك سال و ۹ ماه گذشته پرداخت و اظهار داشت: بر آن هستیم تا این باور كه حوزه فرهنگ درآمدزا نیست را از كشور دور نماییم. همیشه این اعتقاد حاكم بوده كه حوزه فرهنگ بیشتر از آنكه درآمد كسب كند هزینه جذب می كند. بدین سبب فرهنگ بعنوان بخش مولد در اقتصاد كشور جایگاهی نداشته است. با تاسیس پارك علوم و فناوری در دانشگاه علم و فرهنگ اهتمام شد ایده ای كه داشتیم را ثابت نماییم.
وی افزود: شركت های زیادی برای فعالیت در این پارك تقاضا دارند اما به لحاظ فیزیكی با كمبود فضا مواجه ایم. امیدواریم وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با امضای این تفاهم نامه در امتداد حل این مشكل كمك نماید.
سید سعید هاشمی ـ رئیس دانشگاه علم و فرهنگ نیز توضیحاتی درباره كارهای این دانشگاه و رویكرد پژوهشی آن ارائه كرد و اظهار داشت: چشم انداز این دانشگاه آن است كه بعنوان نسل سوم كارآفرین باشد. راه اندازی پارك علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با این هدف بوده است.
او تصریح كرد: این دانشگاه مجموعا ۸۵۰۰ دانشجو دارد كه بیشتر آنها در مقاطع تكمیلی تحصیل می كنند. تنها دانشكده گردشگری كشور نیز در این دانشگاه راه اندازی شده است.
هاشمی با اشاره به همكاریهای بین المللی این دانشگاه، اظهار نمود: مشاركت هایی با اتریش، مالزی و تركیه شروع شده كه در میان آنها اتریش حمایت های خوبی داشته و پارتنر علمی خوبی برای دانشگاه علم و فرهنگی شمرده می شود.


بعد از سخنان رئیس جهاد دانشگاهی درباره لزوم توجه بیشتر به توسعه گردشگری بعنوان یك لزوم ملی و بین المللی و همین طور تشریح وضعیت گردشگری از طرف علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تفاهم نامه همكاری بین آنها به امضا رسید كه این تفاهم نامه به توسعه همكاریهای فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاكید دارد.
در این برنامه انیمیشن كوتاهی از مجموعه «دیرین دیرین» با موضوع صنایع دستی و معضل بسته بندی آن پخش گردید كه مورد توجه مونسان قرار گرفت. او با اشاره به محتوای این انیمیشن با تایید ضعف صنایع دستی در حوزه بسته بندی اظهار داشت: اقدامات خوبی در این عرصه شروع شده و فعالیت ها روی بهبود بسته بندی متمركز شده است. ضمن اینكه همزمان طرح تجاری سازی صنایع دستی، برندسازی و كاربردی كردن این محصولات پیگیری می شود.
مونسان درانتها از بخش های مختلف پارك ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بازدید كرد و در جریان فعالیت و مشكلات برخی شركت ها در حوزه گردشگری، نرم افزارهای بازی و صنایع دستی قرار گرفت و سفارش هایی را برای تولید بسته بندی ارزان و حمایت بیشتر از هنرمندان جدیدتر در حوزه صنایع دستی به معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی كه او را در این بازدید همراهی می كرد، داشت.
منبع:

1398/10/22
19:37:50
5.0 / 5
4230
تگهای خبر: آموزش , برند , صنایع دستی , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری