رئیس جهاد دانشگاهی:

گردشگری نیاز مردم است، آنرا توسعه دهید

گردشگری نیاز مردم است، آنرا توسعه دهید

به گزارش فقط سفر رئیس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: گردشگری به لحاظ اقتصادی خیلی سریع می تواند به توسعه كشور كمك نماید، ضمن اینكه به لحاظ ارتقای روحی و روانی نیاز مردم است. چه بهتر كه در سطح ملی و بین المللی توسعه یابد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، دكتر حمیدرضا طیبی در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری بین جهاد دانشگاهی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خیلی زود و از آغاز تاسیس جهاد دانشگاهی مورد توجه این بخش قرار گرفت. مباحث فرهنگی از این جهت مهم بود كه قصد داشتیم به ارتقای هویت ایرانی كمك نماییم. این هدف را با ایجاد مراكز علمی و فرهنگی دانشجویان دنبال كردیم و با برگزاری طرح اردوی مرز پر گوهر به منظور بازدید از میراث فرهنگی و دستاوردهای جمهوری اسلامی ادامه دادیم.
وی بیان نمود: علاقمندیم این طرح را با دانشجویان خارجی در اولویت با كشورهای اسلامی و فارسی زبان با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دنبال نماییم.
طیبی به دیگر دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اشاره نمود و اضافه كرد: اولین پژوهشكده گردشگری در جهاد دانشگاهی مشهد راه اندازی شد. ضمن اینكه مجموع توانمندی های جهاد در حوزه علوم انسانی توجه ویژه ای به گردشگری دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی افزود: دنیا اعتقاد دارد صنایع فرهنگی و گردشگری می تواند به اقتصاد اول تبدیل گردد. ما هم در این راستا حركت می نماییم. امیدواریم تفاهم نامه ای كه با این وزارتخانه امضا می شود فعالیتهای بخش فرهنگی و گردشگری جهاد دانشگاهی را توسعه دهد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه در جهت توسعه همكاریهای بین بخشی برای تحقق توسعه پایدار در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تفاهم نامه همكاری میان دكترعلی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دكتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی منعقد شد.
از مبحث و محورهای همكاری در این تفاهم نامه می توان به استفاده از توانمندی های علمی، تخصصی و تجربیات جهاددانشگاهی در جهت تحقق اهداف، رسالت ها و برنامه های توسعه ای وزارتخانه، همكاری در ارتقای دانش تخصصی و توسعه مهارت های كاركنان و ذی نفعان وزارتخانه، از راه اجرای پروژه های تحقیقاتی، برگزاری دوره های توانمندسازی كاركنان، طراحی و اجرای آموزش های مورد نیاز، مشاركت در برگزاری كنگره ها، همایش ها، سمینارها، نشست های علمی و كاربردی و تورهای تخصصی با رویكرد علمی، آموزشی و ترویجی، همكاری در تولید محتوای علمی، آموزشی، فرهنگی و رسانه ای در جهت توسعه بخش های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شامل تالیف و چاپ و نشر كتاب و مجلات علمی و تخصصی، محصولات چندرسانه ای و دیجیتال، تولیدات خبری، محتوای آموزش الكترونیكی، حمایت مشترك از برگزاری رویدادهای كارآفرینی مرتبط و پشتیبانی از تاسیس كسب و كارهای فناورانه در حوزه های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، همكاری در ارتقای هویت ایرانی و اسلامی جوانان بخصوص دانشجویان دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی برای آشناكردن هرچه بیشتر نسل جوان ایران و كشورهای اسلامی و فارسی زبان با مواریث تاریخی و تمدنی مشترك در چارچوب همایش بین المللی خلیج فارس، اردوهای ایران مرز پرگهر و... اشاره نمود.1398/10/22
16:11:38
5.0 / 5
4649
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری