برگزاری كارگاه آموزشی و اجرای آیین سنتی عزاداری بوشهری در لهستان

برگزاری كارگاه آموزشی و اجرای آیین سنتی عزاداری بوشهری در لهستان

به گزارش فقط سفر به دعوت مركز شرق شناسی و ایران شناسی در دانشگاه ورشو كارگاه آموزشی با مبحث آیین های سنتی و عزاداری بوشهری و اجرای عزاداری بوشهری در مركز فرهنگی هنری پراگا توسط گروه فرهنگی و هنری هومهر برگزار گردید.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، كارگاه آموزشی آیین های سنتی عزاداری بوشهر با حضور رئیس و دانشجویان رشته ایران شناسی دانشگاه ملی ورشو و اعضای گروه فرهنگی هنری هومهر با استقبال دانشجویان مواجه گردید.
در این كارگاه مهدی جلالی، مدیر گروه فرهنگی هنری هومهر مبحث تعزیه و سابقه آن در بوشهر و سازهای مورد استفاده در آیین سنتی عزاداری بوشهر و همینطور اهداف و رویكردهای فرهنگی هنری گروه هومهر را در مسافرت به لهستان بیان كرد.
در ادامه كریم آبادی كارشناس هنرهای نمایشی و از اعضای گروه فرهنگی هنری هومهر خصوصیت ها و روش های آیین موسیقی تعزیت حسینی در بوشهر را شرح داد.
پس از آخر توضیحات هنرمندان بوشهری اعضای گروه فرهنگی هنری هومهر به سوالات دانشجویان و رئیس مركز شرق شناسی دانشگاه ورشو پاسخ دادند و رئیس مركز شرق شناسی و ایران شناسی دانشگاه ملی ورشو هدایایی به رسم یادبود به مدیر گروه هومهر اهدا كرد.


اجرای نمایش عشق اعلی و عزاداری بوشهری در مركز فرهنگی پراگا ورشو
گروه فرهنگی هنری هومهر در چهارمین روز از اجراهای خود در شهر ورشو لهستان در مركز فرهنگی هنری پراگا به اجرای برنامه پرداخت.
در ادامه ویژه برنامه های طرح تجلی حقیقت گروه فرهنگی هنری هومهر در مركز فرهنگی هنری پراگا از مراكز مهم و شناخته شده شهر ورشو به اجرای نمایش و آیین سنتی عزاداری بوشهر پرداخت.
در این برنامه كه با حضور میهمانان لهستانی و سایر كشورها برگزار گردید ابتدا نمایش "عشق اعلی" به كارگردانی مهدی جلالی و با بازی احمدرضا قربانی در نقش راهب و مهدی ضیغمی نژاد در نقش خود خولی روی صحنه رفت.
در ادامه آیین سنج و دمام زنی بوشهری توسط هنرمندان بوشهری اجرا شد و آخر بخش این مراسم هم اجرای آیین موسیقی تعزیت حسینی همراه با نوحه های معروف بوشهر بود كه مورد توجه ویژه تماشاگران قرار گرفت.

در آخر این مراسم تماشاگران لهستانی از اجرای گروه فرهنگی هنری هومر ابراز رضایت كرده و برای دقایقی به صورت ایستاده هنرمندان بوشهری را تشویق كردند، همینطور در حاشیه این مراسم از تماشاگران لهستانی با «رنگینگ» از غذاهای محلی و سنتی بوشهر كه توسط هنرمندان بوشهری تهیه شده بود پذیرایی شد.

گروه فرهنگی هنری هومهر فردا و در آخرین روز اجرای ویژه برنامه طرح تجلی حقیقت در موزه آسیا و پاسیفیك شهر ورشو لهستان به اجرای برنامه خواهد پرداخت.1398/08/03
23:02:16
5.0 / 5
4193
تگهای خبر: آموزش , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری