آسمان تهران غبار آلود می شود

آسمان تهران غبار آلود می شود

فقط سفر: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، وزش باد ناگهانی طی امروز (22 مهر) سبب غبار آلود شدن آسمان پایتخت می شود.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا با عنایت به ناپایداری جوی طی امروز (۲۲ مهر) با وجود ازدیاد تردد خودرو ها، در بیشتر مناطق پایتخت وضعیت مطلوب كیفیت هوا برقرار است البته با كاهش میزان ناپایداری جوی بر غلظت ذرات معلق افزوده و در ساعات پیش ازظهر در بعضی مناطق پرتردد سبب كاهش كیفیت هوا می شود.

به تدریج با افزایش نسبی سرعت باد شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود اما با وزش باد ناگهانی در پاره ای از مناطق مستعد، احتمال گسیل گرد و خاك و غبار آلود شدن آسمان در بعضی ساعات بعد ازظهر وجود دارد.

در ساعات پایانی امروز نیز به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی و كاهش سرعت باد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

شرایط جوی آرام تا بامداد فردا (۲۳ مهر) ادامه دارد و همزمان با ازدیاد تردد خودرو ها تجمع ذرات معلق در بعضی مناطق كیفیت هوا را در شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس قرار می دهد همین طور طی روز افزایش ابرناكی همراه با كاهش سرعت باد موجب تجمع آلاینده ها می شود كه به تبع آن در اواخر وقت فردا (۲۳ مهر) در بیشتر مناطق پایتخت خصوصاً در ساعات اوج ترافیك شبانگاهی وضعیت ناسالم برای گروه های حساس برقرار می شود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۰ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۷۰ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/07/22
18:30:19
5.0 / 5
4199
تگهای خبر: پایتخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری