مسجد جامعی خبر داد

كوشش برای ثبت توچال بعنوان میراث طبیعی تهران

كوشش برای ثبت توچال بعنوان میراث طبیعی تهران

فقط سفر: عضو شورای شهر تهران از كوشش برای ثبت توچال بعنوان میراث طبیعی تهران آگاهی داد.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی ظهر امروز در تهرانگردی كه به مناسبت هفته تهران انجام شد با بیان این كه به دنبال ثبت میراث طبیعی تهران هستیم، اظهار داشت: متاسفانه طی سال های اخیر میراث طبیعی تهران فراموش شده است كه باید احیا شود.

وی با اشاره به این كه پیش تر پیشنهاد داده بودیم كه خیابان ولیعصر به سبب میراث طبیعیش ثبت گردد، اظهاركرد: حالا به دنبال ثبت میراث طبیعی توچال هستیم.

مسجد جامعی با بیان این كه توچال دارای ۴۰۰۰ متر ارتفاع است، اظهار داشت: در دنیا نادر است كه یك شهری در كنارش كوه های با ارتفاع ۴۰۰۰ متر باشد و بنا بر این معتقدیم كه باید این كوه ثبت گردد.

وی اضافه كرد: توچال در معرض لطمه قرار دارد. ساخت و سازهای انجام شده دراین منطقه دید آنرا كور كرده و متاسفانه تابلوهای شهری نیز در مبادی ورودی این كوه به شدت افزایش داشته است به شكلی كه در وهله اول بجای این كه كوه را ببینم تابلوهای تبلیغاتی چشممان را می گیرد.

مسجدجامعی با بیان این كه با ثبت میراث طبیعی توچال چارچوبی برای این كوه در نظر گرفته و از تصرفات و تغییرات در آن كم می شود، اظهار داشت: كوهنوردان نیز نگران لطمه های نگاه های اقتصادی صرف مسئولان به توچال هستند اما با تهیه سند میراث طبیعی توچال می توانیم آنرا حفظ نماییم.

منبع:

1398/07/12
20:46:53
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: تبلیغات , ثبت , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری