تعیین تكلیف پروژه ۲۴۰ هكتاری خاوران

تعیین تكلیف پروژه ۲۴۰ هكتاری خاوران

فقط سفر: در بازدید از حریم منطقه 15، نحوه رسیدگی به پرونده های پروژه 240 هكتاری خاوران مشخص شد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در این بازدید كه شكری - مدیركل اداره حریم شهرداری تهران، تقی زاده - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و محمدی اناركی - شهردار منطقه ۱۵ حضورداشتند، به سوژه تعیین تكلیف پرونده های پروژه ۲۴۰ هكتاری شهرك صنعتی خاوران رسیدگی شد.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیركل حریم با اشاره به اینكه این بازدید بعد از جلسه بازآفرینی زیرساخت انجام شد، اظهار داشت: جلسات بازآفرینی زیرساخت به ابتكار استانداری تهران در مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار می گردد و در مناطق دارای حریم، اداره كل حریم به منظور رسیدگی به مسائل در رابطه با این مناطق حضور دارد.
وی ادامه داد: شهرك صنعتی خاوران با ۲۴۰ هكتار مساحت، محل استقرار ۴ هزار صنف مختلف است و در مجموع ۳۰ هزار نفر در این اصناف به كار اشتغال دارند. در این بازدید چگونگی رسیدگی به پرونده های این ۴هزار صنف تعیین شد.
وی ادامه داد: بر اساس یك تصمیم اولیه مقرر شد حدود ۳۵۰۰ واحدی كه پروسه ساخت و ساز خودرا آغاز نموده اند برای گرفتن اختتام كار، عدم خلاف یا سایر موضوعات اداری بوسیله شهرداری منطقه ۱۵ اقدام نمایند.
مدیر كل حریم تاكید كرد: رسیدگی به این مسأله نزدیك به دو سال متوقف مانده بود و این اصناف برای پیگیری مسأله شان بلاتكلیف بودند و نمی دانستند به كجا باید بازگشت كنند.
تقی زاده، معاون استاندار تهران نیز در این زمینه اظهار داشت: طی بازدیدی كه از مجموعه حریم منطقه ۱۵ داشتیم یك سوژه تداخلی با شهرداری قیامدشت بررسی گردید.
وی ادامه داد: چون شهرك صنعتی خاوران از مدت ها قبل در حریم شهرداری قیامدشت و منطقه ۱۵ شهرداری تهران قرار داشته است، برخی از پروانه های ساخت و ساز آن در شهرداری تهران صادر گردیده است.
تقی زاده اشاره كرد: گرچه صدور این پروانه ها در زمان خود به لحاظ قانونی به درستی اتفاق افتاده است، اما حالا با تغییرات صورت گرفته سوژه عدم خلاف، اختتام كار و همین طور صدور پروانه های جدید یا نوسازی و بازسازی ساختمان هایی كه نیاز به تخریب و نوسازی دارند، محل اختلاف نظر بود كه برای حل این مسأله تصمیمی كلی در این زمینه گرفتیم.
تقی زاده اضافه كرد: بر طبق این تصمیم مقرر شد رسیدگی به هرگونه ساخت و ساز جدید توسط شهرداری قیامدشت صورت گیرد و اختتام كار و عدم خلاف ها توسط شهرداری منطقه ۱۵ پیگیری شود.
وی اظهار داشت: البته شیوه اجرایی كردن این تصمیم به انجام یك كارگروهی در استانداری تهران وابسته است.
شهردار منطقه ۱۵ نیز اظهار داشت: با همكاری استانداری و اداره كل حریم شهرداری تهران قرار شد برمبنای ضوابط و مقررات، اقدامات لازم جهت حل مسأله خاوران صورت گیرد.
منبع:

1398/06/12
14:53:46
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری